bugün

kenan doğulunun güzel şarkılarından...

Belki haberin yok her seyi duydum
Belki yüzün yok perisan oldun
Belki de sarjin bitti ya da biz bittik
Ara beni lütfen

Sesini duymaliyim masal anlatsan da
Hikayen ödülleri toparlasa da

Seni çok sevmis olsam da
Unut beni lütfen
Sana çok kizmis olsam da
Ara beni lütfen

Umdugum daglara karlar mi yagdi
Içinde bu kadar öfke mi vardi
Ben demistim demeyi

Ezberledim gitmeyi
Insan sevdigine böyle yapar mi

Belki sebebim çok beni kaybettin
Artik duvarlarim cebimde degil

Seni çok sevmis olsam da
Unut beni lütfen
Sana çok kizmis olsam da
Ara beni lütfen
telefon ekranında; operatör adı, tarih, saat ve menüden başka yazı göremediğinizde, dilinize düşen şarkıdır.
aşkın obsesif zırhını üzerine giymiş acıtan şarkı. aşkın obsesif halini bu şarkıda satır satır görebilir bakmasını bilen.

bitmiş olabiliriz ki bittik biz ama belki de şarjın bitmiştir. arasana beni...
masal anlatacaksın biliyorum ama yine de o sesini, o güzelim sesini duymaya o kadar çok ihtiyacım var ki anlatamam. o kadar acı çekiyorum ki masallarını, yalanlarını bile duymaya muhtaç gibiyim.

seni çok sevdim ama sen unut beni. ben unutamam bilirsin beni obsesifim işte. kızacaksın bana "aramasana beni. bitti anlamıo musun? çık git hayatımdan" diyeceksin o gün dediğin gibi...

Sana çok kızdım. bana nasıl böyle dersin? ben hiçbir şeyi hak etmesem de seni sevdiğim için, bu kadar çok sevdiğim için birazcık saygıyı hak ediyorum en azından. ara beni. lütfen...

içinde bu denli mi öfke barındırıyorsun yani bana? bana? seni sevene, çok sevene.

aslında sürpriz bir parti değildi bu benim için. ben alışkınım biliyor musun? canımı pek yakmadın beni terk ederek. alışkınım ben gitmelere. uslanmam ben aptal yerine konulmaktan. öyle aptalım. ezberledim ben gideceğim o yolu fakat, aklım almıyor. sevmiştin beni, hissetmiştim. nasıl "seviyorum" dediği birine bunu yapar insan? böyle bi şey yapabilir mi?
hala, düşünüyorum düşünüyorum ve çıkar yol bulamıyorum. inanamıyorum.

ama şimdi ne oldu biliyor musun? sen de beni kaybettin. bi sürü sebebim var. ne diyorum ben anlayabiliyor musun? ne kadar çaresizim aslında şuan farkında mısın? tüm duvarlarım yıkılmış gibi. sanki saldırıya uğramış duvarsız, kapısız bir yerde gibiyim. çok savunmasız ve çaresizim. ne hale düştüm bak. iyice bak ama.

tamam hadi git. seni çok sevmiş olsam da unut beni tamam mı? git işte. istenmiyorsun. zaten ben daha iyilerini hak ediyorum. hem sen de öyle demiştin. hem zaten biz seninle...

ne diyorum ben?

sana çok kızmış olsam da ara beni lütfen. çünkü senden ölesiye nefret ediyorum ve sana aşığım.

not: tek kelimeyle harika. içimden böyle bi şeyler yazmak geldi şarkıyı dinlerken. bende uyandırdığı duygular böyle. kendi obsesif hallerimi hatırlattı bana. aşk zaten mantıklı olmayan, tutarsızlıklarla dolu bir duygu. şarkıyı mantıksız bulanlara üzülüyorum. demek ki hiç aşık olmamışlar.

aşık olan insan saçmalar. terk edilince delirir, aklını kaybedecekmiş gibi olur. ortaya böyle "nefret ediyorum senden. bırakma beni. neden aramıosun beni? nası yaparsın bunu bana?" gibi cümleler çıkabilir. aşık olma, nefret etme hali, terk edilme acısı ancak böyle anlatılabilirdi sanırım. çok başarılı, unutulmaz bi aşk şarkısı.

yüreğine sağlık kenan'ım. bitanesin sen.
"bilki sebebim cok, beni kaybettin."

"seni cok sevmis olsam da, unut beni lütfen."

"sana cok kizmis olsam da, ara beni lütfen."

e daha ne olsun? begenmeyenler cok biliyorsa kendileri yazsinlar diyesi geliyor insanin. velhasil, güzel sarki.
çok şarkı acıtır da, bu bir başka acıtır. garip bir olay daha da düşündürür. "ara beni lütfen" kısmını mırıldanıp sözlüğe girersiniz ve yaklaşık 400.000 başlık arasından, bu şarkının başlığı açılır önünüze. yazacaklarınız öyle anlamsız kalır ki.

bil ki sebebim çok, beni kaybettin.
''Sesini duymaliyim masal anlatsan da'' sadece bu sözleri için bile başa alıp 50 kez dinlenebilir şarkı.
aldatilmis kisinin affetmenin gurursuzlugunu taa iliklerinde hissederek sevmekten vazgecemeyecegini bilmesi arasinda sıkısıp kaldigi sarki
harika bir şarkıdır.
şarkının sözlerinde dengesizlik vardır.

Seni çok sevmis olsamda
Unut beni lütfen
Sana çok kizmis olsamda
Ara beni lütfen

gibi. ama yine de dinlenesidir ve güzeldir.
kenan doğuluyu sevmem pek ama, şu şarkıdaki "insan sevdiğine böyle yapar mı" kısmını söylemesi nedense ayrı bir dokunaklı geliyor bana...
sözleri bastan sona ruh halimi cok iyi anlattıgı icin daha bi baglandıgım sarkıdır kendisi."seni cok sevmis olsam da, unut beni lütfen."dedıgı an bitiriyo zaten.bazen oyle bı an gelıyo ki bu sözü soyluyo ınsan.bukadar celiski yasayabiliyo. (bkz: kendımden biliyorum)
kenan doğulu nun festival adını taşıyan albümünün ondört şarkısından hit olabilecek şarkılarından bir tanesi.
(bkz: cakkıdı)
(bkz: bas harfi ben)
belkide şarjım bitti,ya da biz bittik.ara beni lütfen,sözleriyle elektro-aşk şarkı akımını temsil etmektedir bu şarkı kenan doğulu kendisi gibi söyler.ancak ararmısın sabahamı bırakırsın o ayrı.bir diğeri için (bkz: kontör at)
kenan beyin klipte bir adet cüce oynatarak hiçbir teknolojik dokunuşa gerek olmadan boyunu uzun gösterdigi 45lik.
sözlerini dikkatle dinledikten sonra hafif bir tebessüm ettiren şarkı.

demekki ilişkiler aslında hep aynıymış.