bugün

boş tencereyi buzdolabına tekrar koyarak da yapılabilir (boylece bulaşık yıkamamıs olunur)
bilerek aptal numarasi yapmaktir.
çok fena intikam almaya hazırlandığınıza delalettir.
çok önemli bir silahtır. hayatın birçok noktasında; özellikle ve tercihen iş hayatında kullanılabilir. Şöyle ki:
-Birisi sizden bilgi sızdırmaya çalıştığında,
-Karşıdakini kırmadan reddetmek gerektiğinde,
-bir konuyla ilgili detaylı bilgi almak gerektiğinde,
-güven kazanmaya çalışırken*,
-size yaptırılmaya çalışılan bir işi yapmak istemediğinizde,
-bir işin yapılmadığıyla ilgili hesap sorulurken kullanılabilir.
birebir görüşmelerde veya belli bir kademe veya gruba mensup kişilerin yanında kullanılması yerinde olur. Konuyla birinci derecede ilgili bir insanın karşısında kullanıldığında ters tepebilir. Duyarsız ve düzenbaz göstermek gibi olası yan etkileri de vardır.
(bkz: aptali oynamak)
ana kucagına yatmak gibi bişeydir. tanıdık bir aptalın ayaklarını kendinize yastık yapmak suretiyle gerçekleştirebilirsiniz. yalnız dikkat edin aptal ama temiz bi tanıdık olsun *
karşındakine laf anlatmak istemiyorsan kısa, kesin ve kolay bir yöntemdir. bazı kişi ve durumlarda çok işe yarar. tabi bu taktiği uygulayan kişinin inandırıcı olması çok önemlidir yoksa ters teper ve çifte* izahat başlar*.
karşındakine benden daha akıllısın mesajı verilerek gizli kapaklı olaylarını daha da çaktırarak yapması halini olanaklı kılan durum.
annenin bulaşıkları yıka demesinden sonra bürünen rol.
sevgilinin öğrenmesini istemediğin konularda ki soruları karşısında aldığın hal.
insanların senin yanında olabildiğince rahat olmasını sağlayabileceğin durum.
omzuna yattım,
ne yapıyorsun? dedi.
salağa yatıyorum dedim, sustu. şeklinde küçük iskender tadında örneklendirilebilecek eylemdir.
aptal gibi gözükmekten son derece zevk almaktır.
işin özünde tilki kurnazlığı barındıran bünyelerdir, tehlikelidirler.
hamlet'in oyun boyunca yaptığıdır.