bugün

antalya sınırları içersinde bulunan, içinde korku tüneli ve ona benzer bir çok kaydırak bulunduran su parkı.

tarih: 22 mayıs 2007
yer: antalya dedeman aquapark
saat: 17:30

arkadaşımla korku tüneli olarak adlandırılan kaydıraktan iki kişilik bir bot alarak kaymaya karar verdiğimiz zaman çok sakindik ve önceden olacakları tahmin etmiyorduk haliyle. bize verdikleri bot normallerden biraz inikti fakat bunu umursamadık ve tünele ayaklarımızı küçük havuzda temizleyerek girmiş bulunduk. girişini sözde gizemli hale getirmek istemişler ama olmamış ve afedersiniz göt kadar yer, botu nerdeyse içeri sokamıycaksın o derece. neyseki kaydırağın giriş yerine güç bela botla beraber geldik. görevli, benim arkaya, benden kilolu olan arkadaşımı ise öne oturmasını söyledi denge sağlansın diye. terlikleri kucağımıza alıp hazır bir şekilde görevlinin itmesini bekledik. ve evet ! sonunda biz tünelin içindeydik ve karanlığa doğru ilerliyorduk. adı üstünde korku tüneli olduğu için hiç birşey görülmüyor ve sadece kaydığını hissedebiliyorsun. ilk başlarda sakin virajlar ile yavaş yavaş heyecan yapmaya başladık. virajların pek keskin olmamasına rağmen bot normalden inik olduğu için mi yoksa arkadaş öne oturduğu içinmidir bilinmez ama dengemizi zor sağlıyor ve son virajlarda kötü birşey olmaması için dua ediyorduk. sonunda kaydırağın en keskin virajlarına gelmiştik. yusuf yusuf sesleri o karanlıkta yükseliyordu. tam herşey bitti, az sonra havuza ineriz derken.... arkadaşın ani bir hareket yapmasıyla bot o karanlıkta ters döndü. kafamızı kaydırağın iki tarafına da eşit şiddette çarparak takla attık. o an acı hissetmiyordum ama havuza emekleyerek çıktıktan sonra yüzmeye kalktığımda ağrıdan kulaç atamadığımı farkettim. kolum o esnada çıkmış ve fena halde acıyordu. kızgınlıktan kimseden yardım istemeden kolumun ağrısıyla mekanı terkedip hastaneye gittik. 1 ay sargılı şekilde gezmeme sebeb olmuştur o güzelim park
pekte cıngılı bulunmayan,birkaç kez gittikten sonra sıkıcı hale gelen mekan.
phantomdan oturarak kaydım ve dişlerimi döküyodum az kalsın. çok güzel anılarımın olduğu aquapark. aqualandle kıyaslanamaz.