sen kafa dınlemeye calısırken pastayla suyla serbetle olmadı camı acayım bahanesıyle bır sekılde odana hayatına gıren ve senın huysuz uyuz belkı tatsız defansını ısrar ve ıstıkrarla kıran annelerın hayat felsefesı...

elbette bılırsınız kı; hayat fena halde futbola benzer.
ofansif futbolun anneler tarafindan begenildigi savunan onermedir. anneler kutsaldir, futbol degildir. futbol topla oynanan bir oyundur. onbire onbir iki takim oynar bu oyunu normal sartlar altinda. ama hali saha, cim saha, camur saha, beton saha, orman sahasi gibi yerlerde oynanirsa oyuncu sayisi degisebilir. bu onemli midir? evet, ama bi yere kadar. anneler burada oyuncu sayisina gore degil oynanan oyuna gore yorumda bulunurlar. mesela benim annem hayatinda beni top oynarken izlememistir. bu kotudur, ama hayatin aci gerceklerindendir. anneler ancak televizyonda maruz kaldiklari maclari goz ucuyla da olsa izlerler. bu sebeple de futbol bilgileri cok genis degildir. ama bazi anneler vardir, mesela lale orta gibi futbolun icinde olanlar. onlarin bu konuda kelam edecek bilgileri vardir heralde. ben futbolu sevmem, ama ofansif oyun gozum ehos gelir, annelerimizin de gozune hos gelebilir. hos gelmek iyidir, karsilamadir, bir bulusmadir.. ayriliklar ise cok aci...