bugün

2004 yapımı ilginç bir film. run burgundy diye bir haber sunucusunun hikayesini anlatmakta. tv savaşlarını , kanal çalışanları arasındaki rekabaeti , kadın erkek rekabetini komik bir biçimde ele alıyor. 7 / 10

imdb notu : 7

http://www.imdb.com/title/tt0357413/
Absürdlüğü gayet yerinde kullanılmış bir komedi filmi. Oldukça basit ve saçmalamaya dayalı olması ise komikliğini artırıyor bu filmin. Sonlarına doğru biraz klişe sırıtmasına rağmen izleyenleri güldürmeyi ve eğlendirmeyi iyi başarıyor.

Özellikle Steve Carell yardı bu filmde ve o karakteri ile.. Kendisinin çok özel bir kimyası olduğuna inanıyorum ve beni her zaman güldürmeyi başarmıştır gerçekten. Ben Stiller ise ispanyol aksanı ile ayrı yardırdı. Gülmek, eğlenmek istiyorsanız tavsiye ederim.

--spoiler--

IQ puanı 48 olan Brick'in filmin sonlarında Beyaz Saray'da Bush'un danışmanı olarak mesleğine devam ettirilmesi ise harikaydı.

--spoiler--
2004 yapımı adam mckay filmi. oyuncular iyi, konu fena değil ama birşeyler eksik kalmış. hatta küçük rollerde dahi pek çok yıldız barındırması nedenyile umutlandırmış ancak güldürmemiş absürt komedi örneği. ikincisinin neden çekildiği merak konusu.
Oldukça abuk bir film; bazı espriler iğrenç olsa da izlerken gülmeden ve eğlenmeden edemiyorsunuz ki Will Farrel'ın buna katkısı da büyük. Genelinde bir çok filme gönderme yapılmış; bunlar bazen diyalog içerisinde oluyor bazen ise bir sahneye uyarlanmış oluyor . bu bakımdan eğer bahsi geçen filmleri izlememişseniz yapılan alayı anlamak pek mümkün olmuyor. Sonlara doğru sıkıcı olsa da keyifle izletiyor.
Muhteşem kadrosu olan bir komedi filmidir. Yarmıştır.
filmden sonra bu kadroda bulunan oyuncuların diğer filmlerini de izlettirir.