bugün

2+1 otobüslerinde tekli koltuğu normal bilet fiyatının üstüne 2 tl fark ekleyerek satan firma. tekli olmayan ama geniş koltuklu, ikili koltuklardan birini alayım diyorum; kurumsal üyeliğin indirimiyle bile 24,5 tl'ye geliyor. pamukkale'den tekli koltuk alırım 27 tl'ye daha iyi, en azından onların tüm otobüslerinin tüm koltukları için fiyat aynı. rahatına çok düşkün biri olarak 20 tl'ye bilet satan firmaları değil düzgün firmaları tercih edeyim diyorum ama ya fiyatlar pahalı ya da öğrenci adama her şey pahalı...

yine de ne olursa olsun tekli koltuk başka birşey. 7 lira, 10 liralık farkı da 2-3 gün ekstra para harcamadan kapatabiliyorum, ne mutlu bana.
afyon otogardaki personelleri cacık olan firma.

şöyle bir olay yaşadım.

afyonda yola çıkmadan önce hareket saatinin 1 saat 45 dakika öncesinde ararsınız otogar yazhanesini servis istersiniz. bende buna istinaden 22:45'teki otobüsüm için 21:00'da servis istedim saat 22:00'de hazır olun dediler. 21:45'te hazır oldum fakat 22:00'da servis gelmedi. otogar'ı arıyorum açan yok. otogar servislerinin hareket merkezini aradım numara verdiler onu aradım yine açan yok. artık son çare anadolu'nun müşteri hizmetlerini aradım onlar bir numara verdi aradım açtılar. neymiş paşalar anons geçmeyi unutmuş ne bok yiyorlarsa artık yazhanede.

bir sonraki otobüse aktardık sizi dediler. tamam dedim sinirli şekilde kapadım telefonu kapadım. anadolu'yu arayıp şikayetçi oldum. daha sonra 23:00'daki servise bindim gittim. gider gitmez yazhaneye gittim dedim ki "kim bakıyor burada telefonlara" cevap hepimiz oldu. sonra dedim ki 5 tane insansınız bir telefonu açamıyorsanız ne diye diktiler sizi buraya. ya acil bir işim olsa ne olacaktı. tık yok kimseden zaten gık deseler o yazhaneye uçarak giriş yapcam. verin biletimi diyerek aldım bileti geçtim. tam çay içmeye oturdum ki anadolu merkezi aradı.

beyfendi sorununuz çözüldü mü dedi. 1 saat gecikme oldu yolculuğumda sizce dedim ve ekledim ben şimdi nerde gideceğim nasıl otobüste gideceğim. 22:45'teki biletim tekli koltuktu şimdi hiç birşey bilmiyorum dedim. daha sonra karşıdan gelen cevap ise anadolu'nun kalitesini gösterdi. beyfendi yanınızdaki koltuğu satışa kapadım izmir'e kadar yalnız gideceksiniz dedi.

işin en güzel tarafı ise 2+1 otobüslerin ikili koltuklarında tek başıma gitmekti. odamda yatağımda gibi oldu...

bu da böyle bir anımdı.*
evet evet işsizim yazdım bunu.
Şu an otobüslerinde seyahat etmekte olduğum firma.Gece 2 de ankara dan izmir e zar zor yer buldum ve arka dörtlüde seyahat ediyorum.Yolculuğun başlarında sıkıntı yoktuda, afyon civarlarından iki eleman binmiş ve bu ikisi arka dörtlünün ortadaki iki koltuğuna kuruluvermiş ben uyurken sonrası ise ağır ahır kokusu ile uyanmam ve bütün yolculuk keyfimin kaçması...Kısacası elemanlar bildiğin sığır çobanı ve Umarım bu elemanlar izmire gitmiyordur yoksa hem benim hem izmirin hali yaman.
geçen hafta 70 tl olan ankara - izmir (izmir - ankara) bilet fiyatlarını sessiz sedasız 80 tl yaparak bayram öncesi - bayram ve bayram sonrası birde biz geçirelim moduna girmiş otobüs firması.uçakla ortalama 109 tl ye seyahat edebildiğiniz güzergaha saatlerce sürecek ve konforsuz otobnüs yolculuğu için nasıl 80 tl talep ediyorlar aklım almıyor (yeni aldıkları otobüslerin parasınıda çıkarmak istiyor olabilirler) ama uyduruk bir kek ve yere dökülse tenezüül etmeyeceğin içecek dışında birtek yakıt maliyeti olan bir güzergah için fiyat çok fahiş.

edit: yeni bir uygulama ile tekli koltuk fiyatlarına ekstra zam yapmış firmadır ayrıca.şu an itibariyle ankara-izmir tekli koltuk bilet fiyatı 86 tl olmuştur.
otobüs fiyatları sabit tutulmalı maksimum 80 tl olmalı 100 tl otobüse vereceğime 150 tl uçakla giderim.
An itibariyle seyahat etmekte olduğum, bilerek ve isteyerek tercih ettiğim otobüs firmasıdır. Henüz yolculuğun beşinci dakikasında dondurma servisi yapıldı. Dondurmam bitmişti ki kek Cola servisi başladı. Sanıyorum bütün otobüsleri 2+1 yapmışlar. Üstelik koltuk ekranları oldukça geniş, film ve müzik seçenekleri tatmin edici. Ayrıca şehit yakını ve gaziler ile emniyet mensuplarına da indirimi varmış.

E ben bu firmayı tercih etmeyeyim de n'apayım?
Müzik arşivleriyle kalbimi kazanmış firmadır. Ayrıca kamil koç bitmiş.
1-2 yıl önce çok daha kaliteli hizmet veriyorlardı şu sıralar bozdular.
Pamukkale'nin iflas etmesinden sonra akıbetini merak ettiğim firma. internet siteleri hala açık.