bugün

böyle bi eşik var.. amına koyayım yazmasaydım belki daha şık ama daha eksik olacaktı..

bu eşik koyvermişlikle eştir.. sevgili gitmiş , cevap vermez olmuş , okul bok gibi sınavlar göte girmiş.. aile zaten bu perişan hala bakıp "nolucak bu çocuğun hali " modunda bayadır.. para suyunu çekiyo.. harçlık almak 23 yaşındayken zor geliyor..

arkadaşlar "boşver yaaaee başkasını bulursun , bak afrikada çıocuklar ölüyo hem" gibi sığ yorumlarla adamı iyice boğuyor.. odanda melankolik playlistinle başbaşasın.. uyku düzeni kalmamış.. en son ne zaman gece uyudun bilmiyosun bile..

herkes bişiler diyo.. topla kendini salma böyle geçicek , zaman lazım zaman..

işte böyle bi durumda gelinir bu eşiğe.. sikerim amk dersin.. nolucaksa olsun.. iyi zaten bundan kötüsü olamaz dersin.. artık "acaba kötü bişi mi olucak , içimde kötü bi his var" duygusu gitmiştir.. olan olmuş biten bitmiş giden gitmiştir..

ve sikilmiş götün davası yapılmaz..
ertesi gün sunum vardır. canla başla düşünürsünüz ne yapsam acaba yarın için diye. o sırada da msn listesindeki sınıftan arkadaşınızla muhabbet ederken beyni sulanan bünyeler arasında şöyle bir diyalog gelişir;

+amaan koyverelim amk okulu biz mi kurtarcaz lan!
-harbi la boşverelim aklıma da bir şey gelmiyo zaten. kap üçer bira da gel içelim anasını satim!
+15 dakkaya ordayım.

kanınıza girilmiştir bir kere. o ödev yapılmaz. o derse de gidilmez. eninde sonunda o dersten de kalınır. işte böyle de kritik bir eşiktir.
koy götüne rahvan gitsin eşiğidir. * * *
sınava çok az kalmıştır. 380 sayfalı kitaptan çıkacaktır sorular. fakat sadece 100 sayfalık kısma çalışılmıştır. hepsine çalışmanın imkansız oldugu anlaşılmıştır. kalan sayfalardan çıkma ihtimalinin yüksek oldugu konular seçilmeye çalışılır. ama sayfalar geçtikçe her konunun birbiriyle bağlantılı oldugu anlaşılır. stres ve panik biraradadır. kısaca tecavüz kaçınılmazdır . işte o zaman aman koyverdim amk denir.
tüm emeklerine rağmen sevgilinden ayrılmışsan,
kaltak yöneticinle başedememiş ve işten kovulmuşsan,
bir güzel içip efkar dağıtayım derken evden de aforoz olmuşsan,

işte tam durduğun yer;

aman koyverdim amk eşiğidir.