bugün

Bilinilirliği fazla olan ürünleri çeşitli sebeplerle tüketmeyen ya da tüketmeyen kişilerin yöneldiği bilinilirliği daha az olan fakat muadili olarak kullanılabilen ürünlerdir. Bireye seçme şansını vermekle birlikte fiyat ve performans olarak da artıları bulunabilir.

Bu başlıkta başta ben alternatif ürünlerden birkaç örnek vereceğim. Yazar kişilerden de listeye katkılarını bekliyorum ki bu başlık aynı zamanda yardımlaşmaya da kucak açsın.

Çikolatalı süt: Nesquik:1.25tl , Sütaş 1tl (sütaş daha bile başarılı)

Enerji içeceği: burn: 3tl , Black bruin (şok market):1.45tl (muadil denilir burn bir parça daha başarılı gibi)

Gear fit bileklik: (direk alternatifi yazıyorum) xiomi mi band 2:140tl

Edit:bileklik 85 liraya falan düştü almak isteyen varsa normal spor saat almaktan mantıklı gibi duruyor yenisi çıktı band 3 çok araştırmaya gerek yok gearbest 183 liraya.
Başlık blog gibi olacak sanırım. 1 tane de almayacağınız ürün söyleyeceğim.

Kipa su alınabilir şu sıralar bir de 6 al 5 öde var 1.5 l. sularda ph düzeyi de iyi seviyelerdedir.

Alternatif dedim migros kahve denedim evet olmamış yapay ve acı geldi tadı ama geri kalan migros ürünlerinin çoğu ucuz ve görece kötü değiller salam ve sütü fazlasıyla tükettim kötü değiller.

Evet krala geliyoruz dondurma: (bkz: pernigotti) magnuma göre pahalı sanırım 5tl fiyatı var ama dondurması kaliteli, katkı maddesi az, sahibi türk. (dondurması italyadan geliyor kakosu da ithal ama magnuma göre yerlilik oranı ve tadı pozitif etkenler.)

Yukarda kral dedim ama şimdi kralın da üstü bir şey geliyor meyve sebze. Geçen gün yediğim kiraz gerçekten baya iyiydi 6 liraya alınmış 1kg sonuçta insanı 2 3 gün götürüyor fakat pazarlara inin (pazar konusu tekele inmezse çok sevinirim milli gelirin eşit dağılımının merkezi sayılır pazarlar) daha ucuz ve eğlenceli bir alışveriş olacaktır eğer insanlara pazarda gülümserseniz savaşa gider gibi gitmezseniz.