bugün

Bu bölümde tüm üniversiteler tutuyor. Tercümanlık ile bunun arasında kaldım. (Tercümanlıkta da sadece istanbul tutabilir gibi) ne yapmalıyım, bilen birisi yardımcı olsun
Sırf bölüm hakkında bilgi almak için üye olduğum ama çaylaklıktan çıkamadığım için kimseye mesaj atamadığım daha seçmeden yoran bölüm.
biraz önce yerleştiğim bölüm diyebilirim artık.
Bolumu kazanan arkadaslar @16 daki aciklamalarimi okusunlar efendim. Daha farkli bilgiler isteyenler mesaj atabilir elimden geleni yaparim.
alman edebiyatını falan bilmem ama almanca için çok zor vs. yorumlar yapan adamlar cidden almanca bilmediği için söylüyor bunu. 2 senedir almanca öğreniyorum. goethe c1 sertifikası aldım. haftaya makine müh. mesleki almanca kursu almak için almanya'ya gidiyorum. ilk başlarda çok zormuş gibi gelsede almanca'ya alıştıktan sonra aslında kolay olduğunu anlayabiliyorsunuz.
işsizlik garantisi veren, vasat üniversite bölümü. yazık.
@dogangorunumlukirmiziankakusu mesaj atmak için önce üye oldum sonra bide 2 saat çaylaklıktan çıkmaya uğraştım enm sonunda pes edip buradan yazıyorum.

Merhaba, Alman dili ve edebiyatı hakkındaki yazını görüp mesaj atmak istedim. Bu sene ingilizceden sınava girip tercihlerimin arasında olan alman dili ve edebiyatını kazandım. Daha önce almanca görmedim ama dil öğrenmeyi hep sevmişimdir. internet'te iş imkanlarını araştırırken insanların bu bölümü tavsiye etmediklerini, iş imkanının olmadığını yazdığını gördüm daha sonra senin yazını gördüm ve birkaç soru sormak ve birazda tavsiye almak istedim.
Almancayı öğrenmeyi kolaylaştıracak tavsiyeleriniz var mı ?
Mezun olduktan sonra ne gibi meslekleri önerirsiniz ?
Almanya'da iş imkanı bulunuyor mu ?
ve Öğrenim görürken bilmem gereken önemli şeyler varsa bunlardan bahseder misiniz ?
ich hasse deutsch.
Ich hasse deutsche Literatur.
Ich hasse deutschland.

H*rensöhne.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar