bugün

inanana saygı duy yeter.
görsel
Tercih meselesi neden bir başkasına sorun olsun.
Inşallah islamı kendinize bir din olarak benimsemeye layık kullardan olursunuz.
Bize ne?
basursan o senin problemin. doktora gitmzsen, ilaç kullanmazsan ne olur bilmem..
"var. sen kimi reddediyon putperest pezomenk?!" diye karşılık bulacak söylemdir.

welcome to laik turkey ciğerim.
yok kardeş neden olsundu.
Yobazların taciz edici sözde müslüman kardeș tavırlarıyla karșılașmaya neden olan bașlık.
Yok tabi ki. Kime ne?
O senin sorunun bize ne.
dağılın lan.
doğru dinin islam olduğunu insanların çoğu bilmez
Yeryüzündeki insanların çoğunluğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Sadece sanıya uyarlar onlar ve sadece saçmalarlar." - Enam 116
Veya sen onların üzerinde zorba değilsin( sureyi ayeti hatirlamadim)

yanisi gelipte burda ergen ateistler gibi belki de öylesin sorunmu var nolecek ehehehe diyip sözlüğü ayağa kaldırma öyle dinden çıkınca da dusunme yeteneğin oluşmuyor. (bkz: ali imran 191) Onlar "yarabbi sen bu yeri ve gogu bosuna yaratmadin" diye dusunurler.
allaha inanıyorum, insan doğası gereği bir yaratıcıya inanmalı ve sığınmalıdır. Çünkü ölümle burun buruna geldim, kapıyı araladım ve yalnızca allah diyebildim. Siz anne deyin, hesap günü birbirinizden kaçarken kimsenin bir faydası olmayacağını anlayacaksınız fakat vakit çok geç olacak.
Bence yok raad ol panpa.
Benim bir "sorum" var. Neden bunu bize duyurdun?
Allah islah etsin.
Inananlara saygisizlik etme de.
Herkesin kendi hür iradesi vardır. isteyen istediğine inansın bunları sevmiyor olabilirsin ama saygı duymak zorundasın. Ama bu konu hakkında birkaç şeye değinmek istiyorum. Şu an içinde bulunduğumuz toplum hiçbir şeyin doğrusunu yapamayan bilemeyen toplum. Etrafta soruldu mu elhamdülillah müslümanız diyebiliyoruz evet ama bu bizi müslüman yapmıyor kusura bakmayın. Hangi birimiz beş vakit namazını kılıyor. Tamam ben kılıyorum diyenlere şunu sorucam o halde kaçınız hergün beş vakit okuduğu duaların anlamını biliyor ya da kaçınız namaz kılarken yaptığı hareketlerin anlamını biliyor. Kaçımız dinin bütün gerekliliklerini yerine getirebiliyoruz. ilk ayet ne oku hangi birimiz oturup işin doğrusu ne diye araştırıyoruz ya da kapanan kaç tane genç kız bunun bilinçli bir şekilde yapıyor. Bu tarz soruların cevabını bilmeden yaptığımız hangi ibadet sayılıyor. O zaman bir eşşeğin ağzını bağlayın yemek yedirmeyin oruç tutmuş olsun. Yani yapılan şeylerin kaçı idrak edilerek yapılıyor. Müslümanlık sevgi saygı dini kaçınız inanmayana küfürler savurmak yerine saygı duyup davet ediyor. Yani evet ben buyum şuyum demek için layığıyla her şeyi yerine getirmek gerek diye düşünüyorum.

Aynı şekilde inanmayan içinde öyle sen inanmıyorsan inan kişiye saygı duymasını bilmelisin ve bana kalırsa yeri gelmedikçe inanmadığını belirtmek anlamsız çünkü bu tarz şeyler zaten umrunda olmamalı.

Uzun lafın kısası inançlar ve ırk önemsiz insan olmak önemli. Kendi adıma konuşursam eğer sokakta insanların kafasını kesen kendini inançlı zanneden tiplerle bir arada yaşamaktansa insana değer veren inançsız biriyle yaşamayı yeğlerim.
(bkz: ahirette göte girecek başlıklar)
benim açımdan bir sorun yok. sadece neden Allahı inkar etme ihtiyacı hissettin onu merak ettim. 15-16 yaşında bir ergen olmadığını bilsem fikir alışverişinde bulunmak isterim. yanlış anlama ergenlerle problemim yok ancak fikir üretemedikleri zaman küfür üretiyorlar. sen de hak verirsin ki pek hoş olmuyor.
Allah a inanmayan adamı ayetler yazarak ikna etmeye çalışan malları gördüğümüz konu.
bizim için yok. ama senin için sıkıntı büyük.
Allah var ya da yok ne yapacaksın ki?
Sen dürüstmüsün, namuslumusun, ekolojik dengeye saygılımısın, işinde sağlammısın, şereflimisin, insanlığa faydalımısın, fedakarmısın, paylaşımcımısın yani ortaya bir şey koyduğunda sen ve etrafındakiler bundan faydalanıyormu?
Bütün mesele bunları algılamak ve yaşamaktır. Allah yok desen ne yazar var desen ne yazar? Sen zaten ALLAHI bilmiş gibi bir yaşam sürüyorsun.

Reddetsen ne reddetmesen ne? Nokta.