bugün

Garip takıntıdır. Zaten sayılı günleri var onlarda bu zamanı burada inanmadıkları tanrıya sövmekle falan gećiriyorlar garip.
inanmadığı allah sürekli gözüne sokulduğu içindir.
ramazanda istediği gibi yiyip içemez, okulda zorla dini eğitim aldırılır, tüm dünyanın kabul ettiği ve nasıl olduğuyla alakalı teoriler peşinde koştuğu evrim teorisi ders kitaplarından çıkartılır, aksine çanakkale savaşı nda ki beyaz evliyalar yerine getirilir, ayrıca allah a inanmayanın darwin e tapındığını iddia eden andavalları daha da saymadım bak.
babamla alıp veremedikleri olanlardır.

oysaki o hep var.

sadece sizin onu gerçekten anlamanızı bekliyor.
varsa boku yedik korkusu.
Çok korkuyorlar o yüzden.
allah bir şekilde gelip onlara bulaştığı içindir. halbuki adamları rahat bıraksa bu allahsızlar bir ömür boyu onu bir daha anmayacaklar da işte allahlılar allahsızları bir türlü rahat bırakmıyor.
he ya sözlükte var bu tipler ben amaçlarını çözemedim.
kafa kesiyorlar yea diye dolaşıyorlar.
ulan sen bugüne kadar bir kişiyi müslümanlıktan çevirebildin mi ki bütün gün ötüyorsun adamlarda beyin olsa zaten körü körüne müslüman olmaz, okuduğunu anlar ve her fikre saygılı olur. kısacası geri zekalılar belki bazı şeyleri idrak eder diye yırtınan karşı tarafın ne olduğunu çözememiş boş adamlardır.
(bkz: korkunun ecele faydası yok)
Buhran dönemleri zannımca. Ölüm korkusuyla hafiften inançlarının canlanacağı durumdur.
Korkulan şey takıntı olur.