bugün

uzun süredir turkuaz hareketi adı altında siyasete devam eden gürtuna nın iyi işler yapacağı muhtemel.
http://www.turkuazhareket.org
kötü siyasete alternetif bulamayan türkiye'de tek tük alternatif çalışmalarından biridir. *
burdan dostane bir şekilde kendisine seslenmek istiyorum;

ali abi yapma etme, akıl var nizam var seni kimler gaza getirdi de bu hallere büründün ?
yılların partileri, yılların siyaset adamları nal toplarken, milletten darbeyi yerken senin delikanlılık damarın tutuyor ?
paran mı çok güzel abicim, işin mi yok ? sebep nedir ?
tüm kanallarda reklamlar yayınaltmaya başlamışsın, ne diyelim hayırlı olsun -cem uzan da başlamış gerçi-
fakat millet neden seçsin seni? hadi ben veririm oyumu sen ki beyaz show a çıkan yegane siyasetçisin, bu münsebetle bir sempati oluşmuştu bende, lakin nereye kadar be müfit abi ?
gel sen vazgeç bu sevdadan, git mahalle muhtarlığına ya da belediye meclis üyeliğine adaylığını koy. ha dersen ki "ben kendime güveniyorum" sorarlar adama ;
"mesih misin ulan" diye... kolaylıklar diliyorum güzel abim yinede.
ha bu arada hafif kilo almışsın, halı saha maçlarına başla bir an önce, zira toplumsal sempati de uyandırır.
(bkz: serefsizim benim aklıma gelmişti)**
yan sanayi siyasetçiliğinde son nokta. döşeme ustalığı. (bkz: taksim -levent metro hattı)
(bkz: bi partim olsun adı can olsun)*
(bkz: abd bize parti kur kampanyası)
sonucunu merak ettiğim bir olay.
yeni bir muhafazakar demokrat* partinin aramıza katılacağının göstergesidir.
(bkz: her büyükşehir belediye başkanın gönlünde başbakanlık yatar)
(bkz: oh bee insanın kendi partisi gibi yok!)
önüne her gelenin parti kurmasının örneklerinden biri. güya yeni hareket, güya yeni oluşum, güya yeni bir türkiye için el ele falan... bırakın allah aşkına, bunlar ilk değil son da olmayacaktır, masal anlatmayın... bende bi parti kurucam, barbekü partisi, tek başımıza iktidar...
bir partim de benim olsun * sloganıyla yola çıkan ali m. gürtuna'nın kurmaya çalıştığı parti.

hayır o kurar da benim * neyimiz eksik adını sormaya da gerenk duymuyorum zaten uludağ sözlük parti ...
klon sözlük açma muhabbetine benzeyen hadisedir. "Herkes yapıyor; ben eksik kalmamalıyım" diye düşünen bünyenin gerçekleştirdiği eylemdir.
(bkz: düzen değil düzülen değişsin)
bu haberden sonra ilk işim sanırım büyükşehir belediye başkanı olmaktır. sanki ankara nın yolu ibb den geçiyor anasını satayım. yakın zamanda kadir topbaş tanda ekliyoruz aynı hareketi neyse..
gelgelelim olayın ayrıntılarına bu adam bu reklam verecek parayı nerden buluyor hadi buluyor. amacı ne? hadi amacını da anladım hareketin adından belli turkuaz: türkün özü demektir de. neyse umarım özümüze döndürür yada özüne dönmüş özünü kaybetmemiş insanlarla yola çıkmıştır, yarı yolda kalmasın diye söylüyorum seni düşündüğümden. umarım kazanırsın ve senden öncekilerden daha başarılı olursun eğer böyle olmazsa zaten kimse birbirini geçmeye çalışmazsa bu güsel ülkemin hep aynı yerde kalmaya mahkum olacağı kesin..
saygılar başarılar..
(bkz: istanbul b b b yapanların başbakan olması)