bugün

burda ne çok kafatasçı varmış amına koyim. alevi, kürt, türk, sünni ayrımı yapanı dövme isteğiyle yarışamayacak olandır.
bu isteği içinden geçirenler tarihten bi haberdirler.
anne tarafı alevi, baba tarafı bektaşi olan bir türk olarak, alevi kürdü kavramını kullananların kafalarını duvardan duvara vurmak istediğim zamanlarda ortaya çıkan istektir.

edit: tüm yobazlar da bu başlık altına toplanmış.

büdüt: kemal kılıçdaroğlu alevi olduğu için bu görüşü savunmuyorum. akp ,chp umrumda değil, sadece türklüğüme sahip çıkıyorum!
aslında alevi türk yoktur sadece asimile olmuşlardır. hepsi kürt'tür.
alevilerin çorum da maraşta kendini milliyetçi ve dindar diye nitelendirenler tarafından vahşice öldürülmeleri sonucunda ortaya çıkmış durumdur. tüm türkleri içine alıp genelleme yapmak niyetinde değilim ama onlar kendilerini türklük yönleriyle öne çıkarırlar bundan dolayı alevilerin çoğu kendini türk diye nitelendirmez ama kürt alevisi kürdüm der ondan dolayı çoğu insan alevileri kürt bilir.
haklı bir istektir.

13 milyonluk alevi nüfusunun taş çatlasın 2 milyon'u kürt(kurmanç) veya zazadır, geri kalanı türkmendir. kürt ve zaza olanlarının da türkmen asıllı olduğu ayrı bir gerçekliktir.

ayrıca "aleviler türk'üm demezler" diyenler şunu bilmezler; bulgaristan'da türklere yapılan asimilasyon politikalarına karşı direnişe ilk geçenler ülkedeki alevi ve bektaşi türklerdir. bugün dahi bulgaristan'daki türk siyasi hareketinde büyük oranda alevi-bektaşi türkler etkindir.
avrupada türkleri arap sananların yeğeni oldukları tespit edilen insan söylemi. bunu diyene hastir deyin geçin. ya da biraz kitap oku deyin eğer bayansa.
Her kürt'e pkklı diyenleri dövme isteğiyle eşdeğerdir.