bugün

alisiz alevilik diye birşey vardı.. galiba izzettin doğan'a ait bir tabir bu..

hazret-i ali sünniyse ali'yi seviyorum diyenlerin ondan farklı yollar tutması garip gerçekten..

bilmiyorum..
lailahe illallah muhammedün rasulullah.
alevilerin camiye küsmesinin sebebi değer verdikleri peygamber hz. alinin camide öldürülmesidir. boş boş trollük yaparak hiç bişey elde edemezsin.
mantık hatasıdır, en tuhafından. hz. ali cami yolunda, Allah yolunda, peygamber(s.a.v)'in insanlara vahyettiği değerlerin peşinde ölür, bunlar ali'ye peygamber der, camiye falan küserler. allah ıslah etsin. hz. ali'yi sevmeyin diyen yok, biz de severiz, her şeyin bir adabı bir hakikati var lakin.
inançlı değilim, alevilerle bir sıkıntım yok hatta genel olarak severimde ama vardır böyle bir mantık hatası. müslümanım diyorsan namaz ve oruç gibi, söz konusu dinin asli unsurlarını inkar edemezsin. ali cami de öldürüldüğü için aleviler camiye küsmüştür, o yüzden gitmezler demekte ayri bir komik. insan inandığı tanrıya, onun ibadethanesine trip atar mı lan? ha şu var ki sen dersin benim islamiyetle alakam yok ayrı bir inancı yaşıyorum o zaman ok. saygı duyulur ancak.

not: yok yani bana neyse sanki? isteyen istediğine inansın yahu.
götten uydurma ve olmayan hatadır. aleviler camiye gider hacca gider namaz kılar ve oruç tutarlar. hayatınızda hiç mi alevi girmediniz amk. sünni olup bunların hicbirini alevilerin yuzde biri kadar yapmayanlar var siz neyin kafasıni yaşiyorsunuz? önce kendinize bakın başkalarıni inancı sizi alakadar etmez.