bugün

nasıl bir zihniyete sahip olduklarını anlayamadığım insanların cümlesidir. bu insanların tutumları;

düşmanının yaptığı yemeği, zehirleneceğini bile bile yemeye benzer.
(bkz: sike sürelecek akıl bulamamak)
tam karşılığı olmasa da yiğidi öldür hakkını yeme cümlesi ile ifade edilebilir.Ortada bir yiğit var mıdır tartışılır ama eğer adam yapılan işin referandum maddelerinin doğruluğuna inanıyorsa akpye hayır demesine rağmen referandumda evet diyebilir. Yargı ile ilgili olan kararlar siyasi görülebilir ancak ona da anayasa mahkemesi gereken balans ayarını yapmıştır.Bunca yazı yazan bir adam olarak ben ise ne diyeceğimi hala bilmemekteyim. kurum sınavlarına çalışırken anayasa hukuku kısmında mecburen bu değişikliklere de çalışacağım için(öğrenci zihniyeti budur) o zaman tamamen vakıf olacağım ve fikrim oluşacak.
Bu yemeği Cumhurbaşkanlığı için yapılan referandumda da yenmişler ve afiyet sıhhat içindelerdir.Zehir filan yoktur.
(bkz: ne yapacağını bilememek)
yaklaşık %30-35 lik kesimin yapacağı işlem.
gerçi burda 100 kere yazdıkta ertesi gün kalkıp "akp nin oyu %70 e çıkmış, ordu göreve!" diyeceklerdir yine. anlama yeteneği gerekiyor az da olsa...
liboş şeklinde tabir edilen insanlardan görebileceğimiz davranış.
referandum' un bir siyasi parti projesi olmadığı gerçeğidir. değişecek maddeleri okumaktan aciz olanlar yada okuma gereği duymayanların tutunduğu gerçektir. *