bugün

akp bir mıknatıs değildir tabi bir partidir ama her oluşumda ve canlıda olduğu gibi olumlu ve olumusuz tarafları vardır.

9 yıldır iktidarı elinde bulunduran akp 3 dönem arka arkaya halkın desdeğini aldı. demek ki halk akp nin icraatlarını fazlasıyla beğendi. peki akp bu 9 yılda neler yaptı. aslında akp öyle ekstra şeyler yapmadı sadece yapması gerkenleri yaptı ama ondan önceki koalisyon hükümeti ülkeyi o kadar dibe vurdurmuştuki akpnin yaptıkları halkı çok etkiledi ve çok geçmeden akp bütün ülke tarafından benimsendi.

akpnin negatif ve pozitif yanları dedik. iktidara geldiği 2002 yılından beri akpnin sağlık ulaşım ve ekonomide iyi olduğu su götürmez bir gerçek. tayyip erdoğan da bu durumun farkında olacak ki sağlık ve ulaşım bakanlarını hiç değiştirmedi. erdoğanın istikrara büyük önem verdiğinin kanıtıdır bu. ahmet davutoğluyla birlikte dış ilişkilerde de atağa geçti akp iktidarı.

lakin bunların yanında bir türlü halledemediği iki konu eğitim ve tarım. akp iktidara geldiğinden beri göreve gelen milli eğitim bakanları hep eleştiri konusu oldu. akpnin yaptığı eğitim hamleleri hiç benimsenmedi. aynı durum tarımda da yaşandı ülkemizin büyük tarım potansiyelini yeterince ve doğru kullanamamakla eleşitirldi akp.

ama kim ne derse desin akpnin alternatifi şu an için mevcut değil. ve akp amerikayla karşılıklı menfaat ilişkisini yürüttüğü sürece orta doğuda etkin bir güç olarak kalacaktır.
değeri bilinmeyen bir başlık olacağı belliydi aslında. sonra diyolar ki niye uzun entry girilmiyor.