bugün

dünyanın en zor işlerindendir. bazılarına laf anlatmak zordur helede bunlar koyun sürüsü ise çok zordur. insan olsalar az belki bir kaç şey anlarlar da insan dediğinde de vicdan olacak hayvanda ne arar vicdan ki onlar bile bu akepelilerden daha vicdanlı.
anlatıyorsunuz, hem de tuhaf ama anlıyoruz(hüloları tenzih ederim) ancak alternatif gösteremiyorsunuz. evet yolsuzluk, evet adam kayırma, evet siyasal islam, evet vergi fazlalığı, evet eğitimde düzensizlik, evet gereksiz agresif üslup hepsinde haklısınız. problemleri, yanlışları açıklıyorsunuz. peki ne yapmalıyız? mevcut rejimi değiştirme, komünizm, sosyalizme, monarşiye(zaten) geçme imkanımız yok diye düşünüyorum?

yani pusuladaki partilerden birisi bu deveyi güdecek. oy kullanmamayı saçma buluyorum çünkü bu güdülmeyi kabul etmektir. baraj altı partileri değerlendirmeye almıyorum zira buna değer olsalar baraj altında kalmazlardı.

MHP, milliyetçi söylemleriyle kendime yakın hissettsem de 30 milyon kürdün bulunduğu bir coğrafyada bu politikasıyla istikrarı ve huzuru sağlayabileceğini zannetmiyorum bununla birlikte Bahçeli'nin artık sağlıklı kararlar alabileceğini düşünmüyorum.

CHP, Atatürk ilke ve inkılâpları izinde gideceğini bildiğim ve günümüz Türkiye'sinde islam'a zararı olacağını düşünmediğim için ılımlı bakıyorum. yalnız Kemal Kılıçdaroğlu o partiye yakışmıyor. Atatürkü geçtim deniz Baykal dahi daha olgun, daha güvenilir duruyordu( bunu çoğu chp seçmeni-Sol hülo olmayanlar- zaten biliyor). bununla birlikte kuru muhalefet yapıyor, o öyle olmaz diyor ancak böyle olur demiyor.

hdp, milletin vergisiyle alınan araçla millete kurşun sıkan teröristlerin mezarına giden adamlar...

bu arada ortadoğu bataklığına er ya da geç girecektik bu hükümetin suçu değildir emin olun chp ya da mhp de olsa aynı şeyi söylerdim ve savaş ortamında şehit haberine isyan etmek( tabi ki üzüleceğiz ama bu olacak bir şey) en iyi ihtimalle cahilliktir. arkadaşlar unutmayın düzenli bir orduya karşı savaşmıyoruz, yanından bir adam geçiyor sivil bir sivil daha geçiyor kendini patlatıyor. buna ne yapabilirsin ki?

Son olarak demek istediğim akp den başka çaremiz yok. bu demek değildir ki ne derlerse boyun eğelim gerektiği yerde dur demesini protesto etmesini bilmeliyiz ayrıca eğer bir çomar değilseniz AKP'nin yaptığı yatırımları da gözardı edemezsiniz yanlışlarını söyleyip doğrularını görmemek riyakarlıktır.

Allah, ülkemizin birliğini, bütünlüğünü korusun, yardımcımız olsun...

saygı ve sevgilerimle.
Deveye hendek atlatmayı tercih ederim. Zira yoruyor.
Na mümkün efenim. Kıymetli nefesinizi bu uğurda harcamayın gidip o arada doğayla bütünlesin gereksiz çaba zira.
duvara anlat daha iyi. adamlar nato kafa nato mermer.
Anlatan adam, 'osmanli seker bile uretemedi', ' bu polise silahi kim verdi' diyen adamdan hallice olunca insan inanmak istemiyor.
bir y-chp'liye, bir mhp'liye laf anlatmak kadar zor eylemdir. hdp'lileri zaten kale bile almıyorum.
duvara anlatmak gibi birşeydir. Sadece bakarlar ve sonunda tayyip derler başka da bişey demezler.
Sadece akpli birine değil, sizin gibi düşünmeyen hiçbir türk vatandaşına lafınızı anlatamazsınız, uzun bir süredir akpliler savunmada olduğu için gözünüze batıyorlar sadece, yoksa iki takım taraftarı nasıl birbirini ikna edemiyorsa, bir akplinin ikna edilmesi veya laf anlatılması da bu kadar zordur. Kimisi çıkarı için, kimisi sadece savunduğu şeyin kötü olduğunu kabul etmemek için, kimisi de akıl tutulmasının zirvesinde olduğu için.