bugün

şayet gerçekleşirse 12. eylül akşamı demokrasimiz adına çılgınca kutlanacak olan zaferdir.
chp, mhp, bdp, sarı gül ve diğerlerinin bir safta bulunmasına rağmen yenilecekleri ve demokrasi adıan yerle bir olacakları referandumdur.
aksini ısbat eden ve akp nin yenileceğini savunanlara pirifani laf yerine icraat önermektedir.
delikanlı karşıt cephe yazarı pirifani ile sifre vermecesine iddaya girer.
var mısın yok musun?
biliyorum her yerde olduğu gibi burada da yoksunuz!
(bkz: yine mi icmedin ilaclarini)
akp nin referndum komedisi ne dönüşebilecek olay.

belirlenen 12 eylül 2010 tarihinde 2010 dünya basketbol şampiyonası'nın final maçı var. yasalar gereği bir seçim günü veya referandum günü bir spor müsabakasının oynanması yasak.

fiba "tarih değişemez, tüm program buna göre yapıldı" demiş, bizimkilerde illa "12 eylül de referandum yapılacak" diyorlar.

gel de çık işin içinden, tam bir komedi bizi bekliyor, ya şu referandumu bir hafta önce veya sonraya alamaz mısınız efendiler, mantıklısı 1 hafta sonraki ilk pazar günüdür(yani 19 eylül 2010), şu şampiyona bitsin sonra referandum mu yapacaksınız, erken seçim mi, geç seçim mi ne halt edecekseniz edin.

kriz çıkacak kriz demedi demeyin, referandum komediye dönüşmek üzere, uyarımı yapayım ben şimdiden.
--spoiler--
delikanlı karşıt cephe yazarı pirifani ile sifre vermecesine iddaya girer
--spoiler--
diğer partilileri din karşıtı gösteren akp lilerden kumar teklifi! çok ilginç...
%50 nin üzerinde oy çıkması durumudur. şöyle bir ihtimal çıkarmak lazım, 2009 yerel seçimlerinde akp %40 chp+mhp de %40 oy aldı yaklaşık. Diğer partilerin oranı ise %15 civarında. Kürtler tarar gazetesi ve askerin üzerine gidilmesi sebebiyle akepe ye oy vermeseler bile referandumda evet diyecek. diğer saadet partisi oydaşlarıda evet oyu verecektir. chp ve mhp ye oy verenlerin içinden evet diyecek oranı en fazla %4. dolayısıyla refedanduma %54-%62 arası evet, %46 - % 38 arasıda hayır çıkacaktır.

Tahminlerimde pek yanılmam. Bakalım ne olacak.
ak partinin değil milletin zaferi olacak "zafer"dir. zira ak partinin tarihi zirvesi malum müdahalelerin sonucu hormonlu bir %47 iken, referandumda ben %70 bekliyorum en az. mhp gibi tabanını yanlış yönlendirenler olmasa %80 bile olur.

manzara trajikomik. chp, mhp...bdp, pkk aynı cephede. baba katili ile baban bir safta!
ayrıca tescilli millet düşmanları hayır diyorsa, demek ki evet demek lazım referandumda.
insaları vatan hainliği,pkk ile ortak, terörist,kominist(dünyanın neresinde varsa) gibi suçlamalarla taciz ederek,tüm devlet imkanlarını,teknoloji sahtekarlıklarını,sandık hilelerini kullanarak elde ettiğini sanacağı, onların zafer bizimse 2. 12 eylül diyeceğimiz gündür.
(bkz: hayallarde yaşıyor bazı idneler)
gerçekleşmemiş, gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belli olmayandır.*
herşeyde bir hikmet vardır. evet veya hayır bunlara takılmayalım. bu devlet için ne iyi olacaksa o olsun. ben burada hayır dersem chp li evet dersem akp li oluyorum. bu bizim devletimizin sorunudur. baktığınız zaman bu bir referandum ama içini açtığınız zaman bildiğiniz genel seçim provasıdır. bu yüzden bütün partileri reddetmiş biri olarak, bu devlete hangisi refah getirecekse onun olmasını canı gönülden arzu ediyorum.
(bkz: yendik milan)
(bkz: başlık parsellemek)
veya;
(bkz: olmayacak duaya amin demek)
veya;
(bkz: doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar)
(bkz: iki yüzlülükte son nokta)

bir yandan "ak partiyi değil, yapılacak değişiklikleri düşünün" deyiveren bünyelerin; diğer taraftan içine düştükleri ikilemin bir tarafı...

sıradaki şarkımız fikret kızılok'tan geliyor ve demirbaş...
Şehitler cephede can verirken, Barzani'ye Ankara'da koltuk verenleri mi EVET diyeceksin?