bugün

tamda '' ya ne olacaktı '' durumudur. iyide olmuştur. 80 yıldır cuntacıların mafya nın ergenekon un ve doğal olarak bunların desteklediği ve beslediği chp nin elindeydi. her istediklerini yargıdan geçirirlerdi. hatta çok değil geçen meclis çalışma döneminde mhp ve ak parti başörtüsünü çözüyordu ki chp durumu anayasa mahkemesine götürdü ve tarihe '' 367 krizi '' olarak geçen bir rezaletin altına imza attı. yıllardır başörtülü kızlar mahkeme kapısından geri çevrildi. alınan bütün kararlar hep siyasi oldu. hatta ak parti yi kapatma davasında bile bu yanlı yargı sahnedeydi. adnan menderes gibi türk tarihi nin en kaliteli en başarılı en zeki adamını bile bu iğrenç yargı asmadımı. yüce divana götüren kimdi? - chp idi. fazla uzatmak istemiyorum. ilk aklıma gelenler bunlar. lakin şimdi işler değişti. en dokunulmazlara bile dokunuluyor. bundan 10 yıl önce aziz yıldırımı kim alabilirdi içeri. bir gün dahi nezarethanede tutabilecek emniyet müdürünün , anlını karışlarlardı. adamda g*t ister g*t. onu geçtim. bide bakıyoruz ki deniz feneri derneğindeki yolsuzlukların dibine iniliyor ve tutuklamalar başlıyor. zaten ergenekon a değinmiyorum bile. o kadar general hasdalda paşa paşa yatıyor. dokunulmaz denen ne askerler alındı içeri , ne kendini dokunulmaz zanneden kartel medyacılar alındı içeri. yani eskisi gibi polisin tuttuğunu hakim arka kapıdan bırakmıyor. hep bunlar ak parti sayesinde. yargıyı çok pis ele geçirdiler. değişmedik ne anayasa mahkemesi kaldı , ne yargıtay kaldı , ne danıştay , ne sayıştay , ne hsyk kaldı. alayanın köküne kibrit suyu döktüler. daha bitmedi. durmak yok yola devam. hallaç pamuğu gibi atılacak. 80 yılda bu milletin başına nasıl çöreklendilerse koskoca ak parti 8 yılda değiştirdi tüm kadroyu. vallaha helal olsun. ak parti söke söke değiştirdi yargıyı. artık bağımsız bi yargımız var.