bugün

baktı ki bu da değil, bari olay büyümesin diye yaptığı çağrı.
olumlu bir çağrıdır.
tarihin en kitlesel açlık grevi eylemi böylelikle umarız kötü sonuçlanmadan nihayet bulur.

yalnız, "açlık grevleri yapılacaksa bile içeridekilerin değil dışarısının yapması gerekir." sözü önem taşıyor.

bir de grevler başlarken yazılan bir yazıyı tekrar gözden geçirmekte fayda var:
(bkz: açlık grevleri son çare mi)
canları cehenneme baladırılasılar. ya da hidayet bulasılar.
yeni anayasa çalışmalarında, yerel yönetim yasası altında eyalet sistemi hazırlanmakta. türkiyeyi, güneydoğuda işgalci durumuna düşerecek yasal düzenlemeler arifesinde eylemler ve tepkiler yaşanaak kazanımları kaybetmek istemiyor, apo denen bebek katili.
itin kuyruğuna yaptığı çağrıdır.

hani ya olum, bu yolda ölüm vardı dönüm yoktu, bütün yaygaranız bu kadar mı?.

cık cık cık hiç yakışmadı size bu kıvırma, havaller.
Muhtemelen Öcalan'ın tecridi sona erecek, önce kardeşiyle görüşebilmiş sırada da avukatları var. Ana dilde savunma hakkı da meclisteydi. Bunlar isteklerden ikisiydi. AKP oy kaygısı ile net kabul edemez tabii, bunu dile de getiremez, dolaylı yoldan Öcalan söylemiş bitirin artık diye. Bundan sonra AKP saldırganlığını devam ettirirse bir manası kalmaz ama.

Bir de şunu söylemek istiyorum. Burada ana avrat küfür eden haysiyetsiz arkadaşlar, hayatlarında hangi mücadelelere katılmışlar acaba? Ne için, kim için ölümü göze almışlar? Çok söyledikleri vatan için ölürüm lafını niye hayata geçirirken çekiniyorlar? Dağ orada, terörist dediğin adam orada, gitsene. Ancak konuşursun. Bir de, onbinlerce, hatta milyonlarca insanı terörist, orospu çocuğu, piç vs ilan edebilmek neyin kafasıdır? Hiç mi düşünmezsin, bu kadar insanın hepsi de mi şerefsiz. Hiç mi düşünmezsin, senin devletinin kurumları tamamen mi temiz pak? Halkların kendi kaderlerini tayin etme hakkı vardır, buna engel olamazsınız. Toplumsal evrim nihayete erer ve, sizin gibi ayrımcı, ırkçı düşüncedeki insanlardan ayrılmak isteyecek Kürtler de. Çünkü haklılar. Sen, nefret ettiğin bir halktan senin boyunduruğun altında, senin ırkının ismiyle anılarak yaşamasını istiyorsun. Balkanlarda senin milletine yapılanları sen başkalarına yapıyorsun. Kaybedeceksin. Terör yanlış, umarım terör ile olmaz bu kaybın ama, kaybedeceksin. Senin yüzünden ben de kaybedeceğim. Senin gibi insanlar kendine Türk dediğinden beri ben kendime Türk diyemiyorum utanıyorum. Cehenneme kadar yolun var şerefsiz ırkçı arkadaşım.