bugün

nasıl hastalıklı bir beyine sahip olduğunu gösteren incilerdir.

- ben elin körünü, topalını, hastasını pkk'nın sırtında veya kendi sırtımda taşımam.

- türkiye devrimciliğinden bahsettik. 20 yıldır organize olamamış, eklem bağlamamış bir devrimcilik! pat devrilir. böyle devrimcilik mi olur? devrim uğruna ben mi kalkıp gideyim? ben mi icat ettim devrim sözcüğünü?

- bence can çekişenlere bir tekme de biz vurmalıyız.

- türkiye'de bir demokrasi düzeyi var. bu demokrasi kimin için? en çok kim yararlanıyor? dağdaki çoban bile diyor ben özgürüm. ben şunu söylüyorum; bu özgürlükler yerinde midir?

- Her gün bin ilişki kurar, bin ilişki yıkarım. Siyasal, örgütsel, duygusal, ideolojik de. Yani satılmışsınız.

- annem bana çok dayak atardı. ve daha sonra ilk eylemlerime onun dayak baskısı altında başladım. ben bir çok çocuğun başını kırdım, saldırıya da geçtim.

Kaynak: Abdullah Öcalan ocak 1992 çözümlemeleri isimli broşür.

benim kaynağım: a.c.ersever - üçgendeki tezgah
- çok korkak bir çocuktum, onu hemen size söyleyeyim. o insanlardan 40 metre öteden çekine çekine, kaçına kaçına...

- ben çok dualar ezberledim. din hocasının hakkımdaki yargısı; abdullah, sen bu hızla gidersen uçarsın, evliye olursun...

- gazeteci çetin emeç zeki birine benziyor sanırım. en son yazılarından birinde beni değerlendirmeye almıştı. ölmeden bir hafta önce.

kaynak: 21.12.1992 lazkiye konuşmaları.
- ben aslında orospu çocuğuyum, bilen bilir.

kaynak: 31.07.2012 lanheiste

edit: bunu eksileyen var lan. pkk yandaşı orospu çocukları heryerdeler anlaşılan.
bana göre en muhteşem incisi "benim annem de türktü imkan verilirse türk devletine hizmete hazırım" demesi. seni leblebi karakterli küsküyü görünce hemen dağıldın.
- Bir ingiliz gazeteci bana sordu: Kendini tarif eder misin? Senin kapasiten beni anlamaya yetmez dedim. Verilecek en iyi cevaptır aslında.

24.12.1992 Lazkiye konuşması.
- türkiye devrimciliğinden bahsettik. 20 yıldır organize olamamış, eklem bağlamamış bir devrimcilik! pat devrilir. böyle devrimcilik mi olur? devrim uğruna ben mi kalkıp gideyim? ben mi icat ettim devrim sözcüğünü?

kaynak: abdullah öcalan ocak 1992 çözümlemeleri isimli broşür.

Evet en sonunda 40 yıldır organize olamamış, eklem bağlamamış devrimciler için alanlara inme talimatını vermiştir sırrı süreyya önder'e...

(bkz: ÖCALAN TAKSiM i SELAMLADI)
(bkz: incisini siktiğim)
--spoiler--
Lise döneminde büyük felsefi bunalım yaşadım. Tanrı ile savaş verdim ve bu savaştan başarı ile çıktıktan sonra yarı tanrı oldum, işte bu yüzden abdullah öcalan'ım
--spoiler--

Özgür Yaşamla Diyaloglar adlı kitabından.
hayatımda bu kadar narsist bir tip görmedim.
orospu çocuğu kelimesine yeni anlamlar kattım. artık kesmiyor insanları bunu söylemek..

havhavhavhelavela havhavhav kitabından.
--spoiler--
şimdi türk halkı da pkk'laşırsa, sen o zaman seyreyle dünyanın halini.
--spoiler--

21.11.1992 lazkiye konuşması.
- Apo çok önemli bir yaşantının sahibidir. Çok dikkat edilmeli, hatta yüzyıllar boyunca, Çünkü çok önemli öğretici yanları var. (kendisi için söylemiştir bunları.)

24.12.1992 Lazkiye konuşması.