bugün

krokodilspor'a has bir özelliktir.

adamlar bir süredir peşinde oldukları kenny miller adında bir kişiyi transfer etmek üzereler bilindiği gibi. e ihtiyaçları varsa alsınlar zaten, hakları.

ama daha adam gelmeden bizim azılı krokodiller öyle bir hava estirmeye çalıştılar ki, sanki gelen ronaldo mübarek. bu transferin yılın en flaş transferi olduğunu belirten mesajlar bursalı arkadaşlar tarafından her tarafta kaleme alındı. gerçi pek iplenmedi, kenny miller başlığı bile öksüz kaldı, orası ayrı.

yahu düşünün. adam o kadar yıldız ki, glasgow rangers 800 bin euroya bırakıyormuş bonservisini. hani anlaşılsın diye söylüyorum; niang'ın 10'da 1'ine yani. e o zaman, bu kadar bursalının içinden "la agalar, bi durun. sakin olun" demezmi? fanatizm gözleri bu kadar mı kör eder?

kenny miller göreceksiniz ki en çok kris boyd ölçüsünde bir adamdır. o da kim diyenlere söyleyelim; boyd da rangers'ın geçen seneki yıldız golcüsüydü. miller'dan da 2 kat fazla golü var. rangers'tan ayrılmayı kafasına koyduktan sonra bir süre anadolu kulüplerinin gündeminde kaldı sonra da ola ola ingiltere 2. lig'inden middlesbrough'a transfer olabildi. kaç gol attı derseniz söyleyelim: 23 maçta 5 gol.

o nedenle sakin olun canlar. bakın bu sefer gerçekten samimi söylüyorum bi düzgün durun. bu tür mesajlarınızla alay konusu oldunuz zaten iyice, daha da çok dalga geçtireceksiniz kendinizle.
kenny miller ın 'the brozek brothers' tan çok daha kariyerli, teofilo dan çok daha profesyonel, alanzinho dan çok daha fizikli bir futbolcu olduğu aşikardır ve bu bağlamda yılın transferi demek abes olmaz. hatta bu kazmalarla miller ı aynı cümle içinde zikretmek bu futbolcuya hakarettir ama ne yapalım, kaşınana haddini bildirmek için hataya hatayla karşılık verebiliyor insan, insan doğası işte.
bunlar değil mi idi sercan+volkan 20 milyon euro diyen diye sordurur.
saçmalamaktır. her ne kadar söz konusu adam messi'den de fizikli olsa da.*

bu arada;

(bkz: profesyonel değil de 3 tane güzel salladı bea)*
(#9033739)

Kenny Miller daha iyisini yapmaz mı?

Emenike kaç paraya geldi karabüğe? yılda 150 bin avro aldığını biliyorum. bugün trabzon alsa yılın transferi derim ben mesela. Bak bonservisi bile yoktu geldiğinde adamın.

Kenny miller 2 glasgow takımının da formasını giymiş, ada futbolunda hatırı sayılır tecrübe sahibi güçlü bir forvettir. Yılın transferlerini beşiktaş yapıyor zaten bu aralar ayrı konu.

Ama beşiktaş ı tenzih edersek yılın transferi denebilir. Kris boyd ile karşılaştırmana bi anlam veremedim açıkçası. 2 forvet tipi çok farklı. Miller bir central forward. santrafor dediğimiz. komple bir forvet aslında. Necati'yi hatırlatıyor bana. Kris Boyd ise striker. top gelsin vurayımcılardan. iskoçya ve ingiltere ligleri birbirine de benzer gol atması gerekirdi, ama bilemiyorsun adamın karakterini işte.

Daha fazla uzatmaya gerek yok. Beşiktaş transferleri dışında yapılan en iyi takviyedir. Ve Bursaspor gibi adını dünyaya yeni duyuran bir takım için marka transferdir. Yılın da transferidir.

Beşiktaş ın almeida yı alması neyse, Bursa'nın da miller ı alması odur.

Krokodil, mrokodil.
hayır, iyi transfer deseler anlayacağım. e bursa'nın çapına göre gayet tabi ki iyi transfer. her ne kadar ne turgay'ı ne de sercan'ı kesebileceğini sanmasam da yeni transfer her zaman takıma şevk getirir, bu yüzden önemli.

de yılın transferi deyince olmuyor işte. hadi beşiktaş'ı geçelim. ama jaja gibi bir adam geldi be bu sene bu lige. veya niang gibi fransa ligi gol kralı adam. başarılı olamasa da avrupa futbolunun en tanınmış oyuncularından misimoviç.

o yüzden kandırmayın kendinizi canlar. olmuyor.*
(bkz: onun için fark etti)
Bende demedim zaten, totalde yılın transferi diyemem. (bkz: misimovic dedin gazımı aldın bak)

Yılın en taşaklı transferi diyen gaza gelmiş taraftara saygılar, elbette öyle değil. Ama çok çok iyi transfer. Oynasın bakalım bir iki hafta. Görelim, daha da iyi olacaktır.
adamın kalitesi belli ne olduğu belli olmayan liglerden gelmiyor.* ingiltere ve arka bahçesi olan iskoçya liglerinde forma giyen bir oyuncu. bu sezon liginde 17 maçta 21 gol atmış. türkiye ligine göre flaş bir transferdir. tamam bir simao, guti, q7 gibi kariyerli olmasa da faydası ne kadar olacak bursaspor'a onu göreceğiz.
tamamen fanatikliktir. ama sözleşmesi sezon sonu biteceği için ederi çok daha fazla olduğu halde 800 bin euro ya alınmıştır. beşiktaş da buna benzer bir transfer yapmıştır. ederi çok daha fazla olan simao yu 900 bin euroya transfer etmiştir.
beşiktaşın yaptığı transferleri görmeyip, krokodillerin kendilerini bişi sanması sonucu gerçekleşen olay...
bu aktiviteyi yapanlar, bugün sahada dolaşan kalasvari kişiyi görünce ne düşünmüşlerdir merak ettim.*
o kadar olmasa bile iyi bir transferdir.
transferin taraftarı coşturmak için biraz abartılmasından daha doğal birşey de yoktur ayrıca.