bugün

geçen günlerde şahit olduğum olaydır. konak ta denizin kenarında yürüyordum. az ilerideki çimlerde arkadaş grupları, aileler oturmuş bu güzel günün tadını çıkartıyorlardı. bir ara gözüm ufak bir kız çocuğuna ilişti. kız taş çatlasın 8-9 yaşındaydı fakat başında başörtüsü vardı. kıyafeti ise uzun kollu ince bir kazak, uzun etek ve terlikten oluşuyordu. ailesine baktım, yanında annesi diyebileceğim bir kadın ve ondan daha yaşlı, 60-65 yaşlarında gösteren yaşlı bir kadın daha vardı. ne konuştuklarını anlamak için onlara yakın bir banka oturdum. biraz daha orada oturduktan sonra sanki hiçbir şey yokmuş gibi, kıza acıyarak yürümeye devam ettim.
zorla kısmı eksik kalmış... özgürlük kelebekleri 7-8 yaşındaki el kadar sabiye nikahlanacak kadın muammelesi yapmanın kılıfını bulamadılar daha şimdilik sadece küfür ediyor pedofil sapıklar. ...

edit: irade falan diye kıvırmaya başlamışlar hemen parantez açalım...

(bkz: başörtüsü farzdır yalanı)

kur'anda öyle bir emir de yoktur.
kapatın kapatın, ne olur ne olmaz, erkeklerin aklını falan çalar, erkekler de nefsine hakim olamaz da sonu kötü olur. aman ha kapayın 8 falan dinlemeyin. kız değil mi ne olur ne olmaz, erkeklere çekici gelirse mazallah... zaten kız çocuğu kim ki, boşuna geliyor dünyaya. hatta anadan doğar doğmaz kapayın. doktor allah korusun erkektir de görür doğan kızı falan, tövbe haşa aman ha.
ailenin dayatmasıdır. ben 8 yaşındaki bir kızın kendi iradesiyle başörtüsü takabileceğini sanmıyorum. ancak ben küçükken yaşıt kız akrabalarım annesinin rujunu yürütür,makjay yapardı. denize gittiğimizde de bikini giyerlerdi. şimdi eşek kadar insan oldular ne orospu oldular ne dolandırıcı. ne de cami önlerinde küçük yaşta duygu sömürüsü yapıp anne babalarını zengin ettiler.
11 yaşındaki kızın cinsel ilişkiye girebileceğini düşünebilen, din yosması kaktersiz insanların 8 yaşındaki kızı başörtüsüne sokması gayet olağan bir durumdur , neme lazım 8 yaşındaki çocuktan tahrik olabilecek kendileri gibi sapık başka insanlarda olabilir.
gereksiz bir davranıştır. o yaşta bir kız neyin ne olduğunu nereden bilecek ki? türban takmak tamamen insanın öz iradesiyle gerçekleştirmesi gereken bir şeydir ve 8 yaşındaki bir çocuk buna karar verecek olgunlukta değil.
17 sinde orospu olmasına vesile olur. hayatı boyunca bir açılır bir kapanır. oyuncak bebek mi lan bu dünyasını kapatıyorsun.
Bildiğim kadarı ile Kur'an ergen olduktan sonra mahrem yerlerin kapatılmasınemrediyor.
Ergen olmak sadece adet görmek değil,adet süreci ile birlikte evlenilebir olma,beğenilebilir olmak,cinsel çekiciliğe de sahip olmak anlamına gelior.
Bu durmda siz,8 yaşındaki bir çocuğu cinsel çekiciliğe sahip birey olarak görüorsunuz ki kapatıyorsunuz,ya da,siz 8 yaşındaki bir çocukcağızı evlenilebilir olarak görüyorsunuz ve mahrem yerlerini örttürüyorsunuz.
Kapanmak,muhafazakar bir haat süremk bir tercihtir,ancak bunu henüz tercik yapabilecek yaş ve tecrübede olmayan bir çocukcağıza yaptırmak baskıdır.
(bkz: aile baskısı)
yobazlığın daniskasıdır. mahalle baskısına daha 8 yaşında maruz kalan sabii. bırak büyüsün kendi karar versin nedir bu dayatmacılık arkadaşım
solun güçsüz olduğu bir ülkede yaşanıyorsa, şaşırılmayacak bir gelişmedir.
14 yaşında evlendirilip akabinde flash tv'ye malzeme olması muhtemeldir. *
kuranda geçen baş örtüsü mantığından zerre bir şey anlamamış şahsiyetlerin gerçekleştirmekte olduğu eylemdir.
illa böyle bir girişimde bulunacaksa çocuğa önce başörtüsünün mantığı açıklanmalıdır. zira böyle zorlamalarla doğru diye düşünülen yolda ilerlemesini zorlaştırmaktan öteye gidilmez. en azından kendi kararlarını verecek yaşa gelene kadar kendi haline bırakılmalıdır.
çocuğun özgür iradesiyle gerçekleşmiş hadisedir...

çocukcağız okumuş araştırmış ve son ve hak din olan islamda kadınların saç telinin görünmesinin haram olduğu ve mazallah erekleri tahrik edebileceği ve bunun da büyük gün ah olduğu yazdığını öğrenmiştir....

ha bi allah yarattığı erkek kullarının tahrik olmasını, kadının saç telini falan niye insanlığa bilgi ışık olsun diye gönderdiği kitaba koyar niye bu düzeyde meselelerle uğraşır da misal kanser konusunda bir kelam etmez, şaşırtır ama olsun..allah emri takacan ve susacan...