bugün

değerli sözlükdaşlar,

dün gece sözlükte yaşanmış hadiselerden sonra ortaya çıkan tatsız durum yönetim tarafından kontrol altına alınmıştır. elbette sözlüğe yeni giriş yapan, sonradan olayları duyup öğrenmek isteyen yazarlar vardır. ancak bu şekilde yaparak sonuca ulaşamayız. aynı şekilde sözüm entry ve başlıkları ışık hızında silen modlar içinde geçerli az bir sakin olun, sizin bu yaptırımınız yazarları dahada meraklandırmaya ve daha çok olayın üzerine gitmelerine sebep oluyor. yapılması gereken ise şudur;

- sözlük yazarları az bir sakin olmalı ve net bir açıklama gelene kadar konu hakkında sınırlı şekilde yorum yapmalı.

- modlar her entry i silmek yerine, kritik sayılabilecek entrylere müdahale etmeli yahut entry silmek yerine bu tarz başlıklara entry girilmemesi için direk başlığı kilitlemeliler.

- yazarların bu şekilde devam etmeye çalışması entry silinmesi gibi yaptırımların ötesinede gidebilir. sukunet iyidir.

ve sözüm dün gece bunların yaşanmasına sebep olan lamer'e geliyor. sen bir hacker falan değilsin, lamerin hatta tamerin tekisin. her hacker'ın bir amacı, inandığı ideolojisi, prensipleri ve imzası vardır. sen ise bu vasıflara uymamaktasın. bir hacker ele geçirdiği sistemde imzasını bırakmadan önce prensipleri ve amacı doğrultusunda sistemi çözer ve gerekeni yapardı. sen ise sistemi çözmedin girdiğin sistemde şov yaptın, küfürler, tehtidler savurdun, masum olanlara zalimlik yaptrın ve ifşalarda bulundun. kısaca sen ufaklık bir lamersin hatta losersın.

cehennem_yargici@hackermail.com her kimsen seni bekliyorum, sen gelmezssen ben sana geleceğim ve cehennemimden bir parça ateş sunacağım çünkü ben dalıma basanın ormanını yakarım...
entry silmek yerine 3-5 yazarı silmeyi düşünseler?

burası tıpkı türkiye'ye benziyor.

bir olay oluyor hooop yayın yasağı. ama o olaya sebebiyet verenleri değil eleştirileri yok etmeye çalışıyorlar.
(bkz: Hele otur şöyle soluklan)
Ben de ülkeyle ilgili bir şey sandım da heveslendim.

(bkz: derdinizi sikeyim)
Olağanüstü halle bile kurtulamayacak olan sözlüğün son çırpınışları galiba bu olay. Anlayamadığım nokta özel mesajlar ifşa ediliyor, fotoğraflar uygunsuz şekilde servis ediliyor ama ne yönetimden nede zalldan herhangi bir açıklama yok bu böyle yürümez ey moderasyon sabrımızı sınamayın.
(bkz: swh)