bugün

kuzenimin çocuğun da görülen çocuğun uzanarak pipisini sıkıştırarak sallanması üzerine düşünmeye başladığım durum belki öyle değildir ama bilemiyorum ya... lan dedim ne bu.
Çocuklarda mastürbasyon, cinsel organla oynama bilimsel olarak da var.

https://www.dbe.com.tr/Co...ari/cocukta-masturbasyon/
ben mastürbasyonun ne olduğunu lise sonda öğrendim amk.
millet 7 yaşında başlamış sıvazlamaya.
Oluyor böyle şeyler. Okumuştum bir yerde, sebebini hatırlamıyorum. Ama çocuğa kızmamak gerek çünkü dürtüsel bir şey, ne yaptığını, ne işe yaradığını bilmiyor ve azarlamak ilerideki cinselliğini kötü etkileyebilir. Yaptığı şeyin yanlış olduğunu anlatmak gerek sadece. Zaten temelinde başka şeyler yatmıyorsa geçecek bu.
Fakat daha önemlisi bunu birinden mi öğrendi onu sormak gerek. Çünkü biliyorsunuz ki adi aşağılık insan nüfusu fazla. Çocuğun önünde yapılmış olma ihtimalinden bahsediyorum. Bu durumda mutlaka pedagogla görüşülmeli.
Çocuk cinsel organıyla dur iki asılayım da rahatlayayım ya da komşu Teyzenin memelerine hallenmek için oynamıyor. Şu an vücudunu tanımaya çalışıyor. Yetişkinlerdeki anlamını yüklemeyin. Tablet diyen var ya.
Normaldir.

Kızıp bağırmadan ilgisini başka alana çekin. Bir şeyler getirmesini isteyin ya da sevdiği bir şey verin.

Tepki travmaya yol açabilir.
benim.kuzenimin oglu 3.5 yasindayken yastik terlik koltuk canli cansiz ne varsa duzmeye calisiyordu.
o zamanlar telefon tablet de yoktu.
kuzenim evi cenabet ettin lan diyip cocugunu ayagiyla iteklerdi.
yihahah.

durtusel bir davranis bu.
kotu bir sey oldugunu anlatmak yerine cocugun dikkatini aniden dagitmak lazim.
cocuk dikkati kolay dagilir.
Gıdıklanma hissine benzer ve çocuk neye tahrik olduğunu anlamadan tahrik olur.
yok vücudunu tanıyor falan filan diyenlere katılmıyorum.
neyini tanıyor lan.
7 yaşında kızlarda hangi organın olduğunu mu biliyoruz.

durun şu yarramla oynayayım bakalım neymiş bu diyenimiz oldu mu hiç?

sıkıntı vardır sıkıntı.
çocuğunuzun sikini mükemmel bir organmış gibi göstermeyin ona.
Ben kendimden hatırlıyorum doğru
Benden o yaşlarda koltuklar çok çekti.