bugün

Doğrusu, yazarlık mazbatamı alalı çok zaman olmadı.
Haber geldiğinde koşa koşa daireye gidip, ilk elden mazbatayı alıp, duvara çivilettim.
Bu hevesle, birkaç gündür sözlüğün suyunda yüzmek, feci zevk veriyor. Alışkanlığım oldu hani.

Tabi, yüzerken gözlem yapma fırsatım oldu. Çeşit çeşit insanlarla karşılaştım.
Kimisi, mayosunu, bikinisini üzerine geçirip
güneşleniyor; kimisi, aval aval kızları kesiyor; kimisi de, yeni gelen yüzücüleri (7.nesil)
hor görüp, neredeyse hakaret etme noktasına varacak derecede sözler sarf ediyordu.
Neyse, lanet edip görmezden geldim. Önüne bak, takılma olum dedim.
Ta ki, şu (bkz: yedinci nesil yazara cevap atıp kendini düşürmek)adlı devrik başlık açılana kadar.

Doğrusu bu başlık kimin için açıldı, ne amaçla açıldı, kime hizmet etmektedir bilmiyorum.
Ergenokonun işi mi, abd'mi kışkışlıyor, bunu kestirmek zor tabi.
Her neyse...
her kim ne yapmışsa,birileri bunu tüm 7.nesil yazarlara yükleyince
dayanamayıp, şu arabaya ben de bir el atayım dedim (bkz: #9870301)

Hasılı demem o ki, 7.nesil yazarlara karşı başlatılan bu kara kampanyaya karşı
koymak, doğan cevap hakkını kullanmak ve kendimizi korumak adına buyrun beyler!

edit: mücadeleye katılan her yazara, şuku vermek boynumuzun borcudur.(u:heheh)
yeni gelmişsin azizim öncelikle hoşgeldin diyelim... ve sonra şöyle devam edeyim... kendini bizden gören bazı moran nesil yazarları var doğrudur. bu tarz insanlar genelde wikipedia kalemiyle yazarlar cevap veremeyince babalarını çağırırlar kısaca bunlar toyota gibi adamlardır. sen hiç bulaşma öyle insanlara emi kardeşim. çünkü bu sözlükte taşaklı eski nesiller ve bişeylerin farkında olan 7.nesiller var. onlar gül gibi geçiniyorlar. öteki elemanlara bulaşmassan hiçbişi olmaz. bırak eğlensin dedeler...

iyi günler efendim...
kendilerine dair söyleyecek sözleri bulunmayan nesillerin "genellemeli" cümlelerden örülü paragraflara sığınmaları yeni bir durum değil.kaldı ki bir yedinci nesil yazar olarak o talihsiz başlığı açan arkadaşın yedinci nesillere cevap vermeme kararını anlayışla karşılıyorum ki zira anlamak için yüksek fikirlere sahip olmak,yazdığını anlamak,okuduğunu anlamak,zihninde türlü işlemlerden geçirip süzmek ve tekrar cevap mahiyetinde cümleye dökmek gerekir ki bunun için çok vaktiniz de yoktur...o yüzden bütün önyargılı dedelere acil şifalar diliyor,kendilerini bir beyitle yalnız bırakıyorum...

bir şey biliyorsan konuş da ibret alsınlar
bilmiyorsan sus da bir şey sansınlar...
hiç kafamızı yormamamız gereken hadisedir.
bahsi geçen yazar da ilk 7. nesil ne zaman alındı bilmiyorum ama mesela benden sadece 9 ay kadar önce sözlüğe giriş yapmıştır yani ahkam kesecek durumda değildir fakat yazıyor işte.

nasıl elalemin ağzı torba değil büzemiyoruz, burada da yazarın klavyesi portatif değil katlayamıyoruz azizim.

selam ederim muah.
gökgürültüsü gibi serttir sesimiz..
(bkz: Sen de haklısın)
(bkz: ben de varım ben de varım)
gereksiz bir örgütlenmedir. zaten aynası iştir kişinin.
7.nesillere yeni oldukları için bok atmak, mustafa sarp'ın ardaya "sen daha toy futbolcusun" demesiyle aynı mantıktır.
neden hakkımızda ileri geri başlık açılıyor bilmem ama çok rahatsızım. ben ve bir çok yazarın size hiçbir zararı olmadı. birkaç kişinin yazısını beğenmediğiniz için genelleme yapmayın demek istedim sadece. ve mümkünse 6. nesil, lütfen size yapılanların acısını bizden çıkartmayın. herkes düşünce bakımından özgür.
bir de mümkünse kendi bakış açımızı yansıtan entryleri eksilemeyin. sonuçta orada kimseye laf söylemiyoruz. sadece düşünce belirtiyoruz.
yedinci neslin anarşist ruhlu olduğu gerçeği ile örtüşen hededir.
gaza getiren başlıktır. şöyle ki, başlıkta örgüt, mücadele falan yazdığını görünce dedim heralde toplaşıp diğer nesilleri döveceğiz. sonra başlığı açtığımda eski nesillerin bize olan olgun tavrı karşısında göt oldum hafiften de pıstım. *