bugün

chp genel müdürü sayın kemal kılıçdaroğlu'nun yaptığıdır.
bunun adını "kemal" koydular diye, kendini ulu önder atatürk falan sanıyor herhalde.

2009 yerel seçimleri: istanbul bşb adaylığı ve uğranılan hezimet..
2010 anayasa değişikliği referandumu: belediye seçimlerinde hezimete uğramasına rağmen bir şekilde genel başkan oldu ve ilk halk oyunda hezimete uğradı.
2011 genel seçimleri: meydanlarda attı tuttu, ama hezimet artık onun da göbek adı olmuştu.
2014 yerel seçimleri: bu seçimlerde de hezimete uğrayarak artık iyice yüzsüz olduğunu tescil ettirdi.
2014 cumhurbaşkanlığı seçimi: ekmeleddin'e destek ve büyük hayal kırıklığı.
2015 genel seçimleri: yine selamın aleyküm, bir de seçim kaybetmesine rağmen hükümet falan kurmaya çalıştı ki sormayın.

6 seçim.
üst üste, ara vermeden tam 6 seçim.
kaybedilen, hezimete uğranılan tamı tamına 6 seçim.

kaybedilecek 7. seçim de kapıda, geldi çattı.

sanki bu 6 seçimi de kendi kaybetmemiş gibi, çıkmış meydan okuyor ediyor bir de.

ayıptır, günahtır be kılıçdaroğlu.
atatürk'ün kurduğu partide daha ne kadar fren görevi yapacaksın?

aklı olan hiçbir atatürkçü, hiçbir sosyal demokrat bu adama ve peşinde dolananlara oy falan vermez. oyumu çöp tenekesine atarım daha iyi.

aynı şeyin laciverti için;
(bkz: 10 seçim kaybedip yüzsüzce genel başkanlık yapmak/#29444999)
türkçü hâliyle sosyal demokratlara akıl vermeye çalışan bir adet prostatı bizlere gösteren durumdur.
aşkına eşkiya.
AKPKK, Y-MHP, HDP-PKK içinde durum aynıdır. Y-CHP'de dahil adeta dörlü koalisyon hükumeti gibi ekranda kavga edip iş koalisyona vs gelince bir birlerinin yalarlar.

Pkk'nın partisi (AKPKK'nıon bir numaralı ekürisi) HD-PKK'yı zaten saymaya gerek yok ama Y-CHP ve Y-MHP sanki AKPK'yı iktidar yapmaya, HD-PKK'yı her daim baraj üstü tutmaya yemine etmiş gibiler! Her iki parti de ne kadar adam gibi adam, halk tarafından sevilen, saygı gören düzgün insan varsa tamamını ya ihraç etti, ya istifa etmek zorunda bıraktı yada böyle insanlar bu iki partinin dönüştüğü durma katlanamayıp kendisi ayrıldı!

AKPP, HD-PKK ile zaten işim olmaz, MHP'ye de sırf Ümit Özdağ, Sinan Oğan, Meral Akşener vb. 3-4 kişi var diye, bu şuursuz MHP barajın altında kalır vs. diye 1 kez oy verdim! Bunun dışında Kökten CHP, SHP, DSP'li bir aileden gelen biri olarak yıllarca CHP'ye oy verdim! Ta ki C.B seçimlerine ve CHP'nin Y-CHP adı altında nerede cemaatçi, eski AKPKKLI, PKK sempatizanı, liboş CIA borazanı vb. varsa alayını CHP içerisine doldurduğunu görene, K.K çıkıp "Ben Dersimli kemalim, Biz 1930'ların (Atatürk'ün) CHP'!si değiliz" diyene kadar!

Y-CHP diye diye Atatürk'ün Türk Cumhuriyeti devletinin teminatı olarak kurduğu 90 yıllık partiyi devşirip Cemaat ve HDPKK kırması, AKPKK benzeri bir ucubeye dönüştürdüler!

CHP millet vekili çıkıyor ben başka partiye (HDPKK'ya) oy verdim diyor! Dünyada hangi ülkede bir parti adayı seçime girerken ben başka partiye oy verdim (Rakip takımı tutuyorum) diyecek kadar şuursuz hale gelir!

Madem mecliste 70 vekil daha artınca AKPKK zayıflıyordu o zaman oylar direkt CHP veya MHP'ye verilip, bu vekilleri CHP/MHP çıkarsaydı! Terörist neden meclise sokuldu!

Dersimli Kemal ve tüm kadrosu, CHP içine çöreklenmiş HD-PKK'lı, Liboş, Cemaatçi vb. gidene kadar da oy vermemeye yeminliyim. Çevremde de bu şekilde düşünen binlerce insanla karşılaştım!

Üstüne HEPAR, Vatan Patisi, Anadolu Partisi, DSP vb. bir çok Atatürkçü, Vatan sever parti çok akıllıca ve makul birleşme teklifleri götürdüğü halde CHP/MHP inatla ayak sürüdü, üstüne hazır içerisinde sevilen damları da liste dışı bıraktı!

Birşetiği anda seçimim % 90 şansla kazanacağı kabak gibi belliyken hala inatla birleşmiyor sa demek amaç iktidar olmak değil, AKPKK'yı ehr daim hukümet, HD-PKK'yı da hükumet ortağı yapıp kendileri de muhalefette kalarak bedava koltuk/Küspe almak peşinde!

Bu şekilde bir CHP ve MHP'nin hükumet olması da AKPKK kadar tehlikeli yani aralarında hiç bir fark yok!

Albert Einstein "Delilik: Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek."

14 sene 10 seçim geçti, akıllanıp meclisteki bu 4 partiden de hayır gelmeyeceğini görmek için 140 sene 100 seçim daha mı geçmesi gerekir! Takım tutar gibi, futbol holiganı gibi parti tutmaktan, "Oy bölünmesi vs palavra sloganlarla siyasiye kanıp siyasetçiye bedave küspe/vekillik vermeyin AMK!

Madem sonuç değişmeyecek, Hükumet değişse de yerine gelen aynen AKPKK gibi olacağına göre (Bir ihtimal hırsızlık biraz daha azalır, ama K.K, Bahçeli de geri kalan siyasetlerinde neredeyse AKPKK ile aynı kafada! Açılım, tarikatlar vs) biz neden oy verelim, bu rezalete ortak olalım, benim verdiğim yola seçilen adam benim görüşümün tam zıttı bir siyaset yürütsün!

Örneğin benim oy verdiğim parti ekmeleddin gibi şeriatçı, CIA borazanı ılımlı islamcı/Dinci veya PKK'lılar, HDPKK'lıların siyasetinin benim verdiğim oy ile zorla bana kabul ettirsin!

Y-MHP iyice AKPKK'ya, Y-CHP'de iyice HDPKK'ya devşirildi. Aslında seçime sadece AKPKK ve HDPKK gidiyor! Tıpkı C.B seçimlerinde önümüze 1 PKK'lı, 2 Şeriatçı/Dinci koyup al bunlardan birini seç demeleri gibi!

Son seçime göre değişen olmayacak! AKPKK gene tek başına alamayacak, HD-PKK olduğu gibi kalacak, Y-CHP ve Y-MHP oyları biraz daha düşecek ama Bahçeli ve Dersimli Kemal bunca salaklıklarının bedelinin halka yıkmaya çalışarak yüzsüzce o koltukta oturmaya devam edecek, sonraki her seçimde aynı şey defalarca tekrarlanacak!
görsel