bugün

ODTÜ'DE POLiS: "Kaçmayın Atatürk'ün piçleri..!" diye bağırıyorsa; Mesele sadece ağaç değil sen hala anlamadın mı..? #DirenODTÜ

https://twitter.com/Duran...status/376086907593428992
gece gece üşenmedim gittim odtüye, yanlış anlamayın sikimsonik yandaş gençlik olarak değil, odtü'nün bir öğrencisi olarak polislere karşı insafsızca muamele gören arkadaşlarımın yanına destek vermeye gittim. inanın ellerimde hala biber gazı kokusu var.
beklentim bir odtülü olarak bizler için sıradanlaşan öğrenci-polis eylemleri olmasıydı ama ne yazık ki gördüğüm manzara beklentimin çok çok dışındaydı. bu sefer azınlık olan biz öğrencilerdik bunun önemli bir sebebi okulumuzun henüz açılmamış olması diğeri ise i. melihin bu seferki rantının çok büyük olması, kişi başına tahminimce 3 polis ortalaması vardı. 4 ya da 5 toma vardı ki bu gezi eylemlerinin en hararetli döneminde kızılaydaki toma sayısıydı.
biliyorum artık çok klişe olacak ama türk(?!) polisi teröriste, katile gösteremediği o iğrenç yüzünü biz ezilmeye mahkum katilden teröristten yüz bin kat kötü öğrencilere rahatlıkla gösterdi. bilen bilir atılan gazların doğrudan insan üzerine sıkımı yasaktır, hatta kapsüllerin üzerinde de bu uyarılar bulunur, bugün çok daha farklı bir atış stratejisiyle doğrudan bizler hedef alındık.
atılan gazlar size temin ederim ki sadece biber gazı değildi, çok farklı gazlara da tanık oldum öyle ki bir ara kör olduğuma yemin edebilirim. gaz kapsüllerinin düştüğü noktalardaki gaz etkisinin çok uzun sürmesi de gerçekden önemli bir farktı.

diyeceğim şu ki odtüde eylem sıradan bir olaydır, bizler eylemleri kendimiz için değil; araştırıp, okuyup ülkemiz için doğru olduğuna inandığımız şeyler adına yapıyoruz. bizler için önemli olan a partisi ve ya b partisi de değil, insanca huzur içinde yaşayabileceğimiz bir gelecek. bunun için en pis, en kötü olmaya da razıyız kime ne?
Kriz üretmek için bahane arayan mikropların yeni macerasıdır.

Akla zarar bahanelerle kabızlık çıkartan bu maymun topluluğunun ağaçları sebep göstermesi at yalanı seveyim inananı türünden bir olaydır. ben bunların bir kooperatif, bir fabrika inşaatına gidip bu ağaçları kesmeyin diye zırladığını hiç görmedim. O kadar akla zarar bir bahane ki ifadeye söz bulmak güç. Tek dert tek sıkıntı memlekette olay çıkartmak, kargaşa ve çatışma çıkarmak. Gezi parkında 'anam devrim yapıyoz gıı' triplerine giren ama sonunda babayı köküne kadar alanlar belli ki hala doymamış.

Bir tarafınızı da yırtsanız artık güç bu ülkenin gerçek sahiplerinin elinde. Şimdi kuyruğunuzu kıstırıp geldiğiniz lağıma s.ktir olup gidin.
ya bide ağaç katliamı demiyorlar mı... dünyada her gün binlerce ağaç kesilip yok ediliyor... sadece odtü de iki üç ağacı kökten kesip yerinden söküyorlar onu mu problem yapıyorsunuz.... neyin kafasndasınız anlamış değilim..
güncel Önemli Başlıklar