bugün

Peygamberimizin hadisi ile sabit olan gerçektir. Bir hadiste,

- Peygamberimiz (s.a.s.) Ne dersiniz? Birinizin kapısının önünde bir nehir olsa da, o kimse her gün bu nehirde beş defa yıkansa, kirinden bir şey kalır mı? Sahâbîler: O kimsenin kirinden hiçbir şey kalmaz, dediler. Resûl-i Ekrem: Beş vakit namaz işte bunun gibidir. Allah beş vakit namazla günahları silip yok eder buyurdular.
Namaz kılmak doktorlarca hastaların eklem romatizmasını önleyen en etkili koruyucu tedbir olarak öğütleniyor. Rükuda sırt ve mide kasları takviye edilir. Mide civarı üzerindeki yağların eritilmesi sağlanır. Secdede baldır ve uyluk kasları hareketlenir. Bağırsakların hareketi sağlanıp kabızlığı önlemeye yarar. Namazdaki tüm hareketler kalbin çalışmasını etkileyip kanın vücudun en uç noktalarına gitmesini hızlandırırken aynı anda sinirlerinde hareketini sağlayıp rahatlatır. Uykusuzluğu giderir. Secdede taze kanla yıkanan beyin zindeleşip namaz kılanda bunamayı engeller. Günde kırk rekatla seksen secde eden vücudun ömür boyu bu hareketi ağır ağır yaptığı düşünülürse tüm vücudun dengeli hareketlere kavuştuğu anlaşılır.

Günahları temizledigi Kesin olarak bilinmez ama biyolojik faydaları açık seciktir.
5 değil 25 vakit kılsan, yolsuzluğu hırsızlığı da

yolsuzuluğu hırsızlığı yapanı desteklemeyi de temizlemez

kandırın bakalım kendinizi.
inanmadigim durumdur. Yani kisi bile isteye gunah islemeye devam ediyorsa kesinlikle gunah falan temizleniyor olamaz. Sen hak yemeye devam et,kalp kir,milletin rizkini ye sonra ben 5vakit namaz kiliyorum gunahlardan ariniyorum. Ne ala memleket.
Aşağıdaki 5 halden biri sizde varsa, namaz kılmanıza gerek yok.

1-ölüyeseniz.
2-deliyseniz.
3-komadaysanız.
4-çocuksanız.
5-kafirseniz.

Yani Sizlik bir durum yok. ölü taklidi yapmaya devam edin.
Şimdi böyle başlık açarsanız birçok insanın tepkisini çekersiniz bu bir. ( Amaç bu diye düşünüyorum.)
ikincisi; böyle bir şey küçük günahlar için söz konusu olabilir. Bunun içinde sürekli tövbe etmek gerekir yalnız kalpten!
Zina yapıp yapıp ben ne de olsa namaz kılıyorum ya da bir çocuğa tecavüz ettim Allah affeder düşüncesinde olmak yanlış.

Bir yanlışı bir kere yaparsın tövbe edersin( kabul olur olmaz Allah bilir) bu hata sayılır ama aynı yanlışı sürekli yaparsan bu tercihtir. Bunu namaz temizlemez.

Son olarak; kimse günahlarının temizlenip temizlenmediğini bilemez.