bugün

Genellikle diploma puanı geçme sınırındadır. Asla 3 üstü olmaz.
ingilizceleri "whats is your name" derecesindedir.
Az iş fazla maaş bekliyorlardır.
insanlarla iletişimi zayıftır.
Vb. Liste uzar giderdir.
En büyük ortak özellikleri ise kendilerini geliştirmemiş olmaları. Mezun oldukları bölümde okuyan diğer insanlardan hiçbir farklarının olmaması.

edit: işsizler isyanda gerçekleri okudukları için.
Muhtemelen işletme mezunudurlar.*
iyi üniversiteler hariç bu bölümde iş bulma olasılığı oldukça düşük.

Edit:Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar arkadaşlar bu eksiler de bunun göstergesi bence.
150 tane üniversite olmasıdır net.
4 yıl okumaları.
Ve işsiz olmaları.
iibf mezunu olmaları.
Iş olanaklarının daralıp nüfusun arttığı bir dönemde bulunmalarıdır. eskiden olsa lise mezunu olup bir yerde müdür olurlardı.
Donanımsız olmalarıdır. Kendilerini geliştirememişlerdir.
iş bulacağına iş kursun sermaye yok diye bir şey artık kalmadı illa kuracaksan elinde ne varsa satıp, borçlanıp kurarsın. bankaların verdiği krediler ortada isteyen baksın. günün şartlarına göre para getirecek sektörler az çok belli risk almak istiyorsa kendi bilir.
öteki türlü bütün gün sigara içip, fast food ile beslenen şişkolar zaten çalışmasın. bölüm meselesi hikaye çalıştıktan sonra zengin olan meslek lisesi bölümü mezunları da gördüm aç oturan üniversite mezunları da gördüm. para ticarettedir. tabi ikisinin kültür seviyesi aynı olmaz. okuyan belli olur ama bu durumun para ve iş ile alakası yok.
edit:yahu hala okuyanlara laf atan embesiller var. üniversite zaten iş bulmak için okunmaz. üniversitenin birinci misyonu öğrencilerine iş buldurmak değildir. derdiniz para ise okumayın. ondan sonra tabi iş bulamazsınız. salak herifler. iibf meslek vermez. temel bilim bölümleri(kimya,fizik vb.) meslek vermez. o zaman gidin meslek yüksek okulu okuyun. pilotaj gibi hemşirelik gibi... ülkenin gelişmesini sağlayacak bölümler iş vermiyor diye kalitesiz adamlara kalıyor.ondan sonra geri kalmış bir ülke olursun.
edit2:sizden adam olmaz. mal gelip mal gideceksiniz
ibf mezunu olmaları.
boş kulvar değerlendirememe

yetenek kartlarının az olması

cvye ekleyicek hobi yazmamış olmaları

cvye ekleyicek ingilizceden başka dil olmayışı

ve bunlar %30 şimdi söyliyeceğim ise %70

evet cevap veriyorumm torpil.
iiBF mezunu olmak.
+ben 4 yil bosuna okumadim. 2500 den asagi calismam.
-tabi ki bosuna okumadin. ama yeni mezunsun, tecruben yok.
+calismam.
-lan arkadasim bir tecrube edin, kisa zamanda zaten alacaksin istedigin ucreti.
+ calismam.
-nolur calis lan, nolur.
+calismam.
Kısmet e inanamak gerek hiç bir emek karşılıksız kalmaz lakin kişiye çok şey düşüyor üniversite mezunu olmak tek başına yetmiyo kendine bir şeyler katmak ve geliştirmek şart bu şekilde çok iyi yerlere muhakkak gelecektir...
işsiz olmalarıdır. Evet.