bugün

onumuzdeki hafta yoklamaya girip kasim ayinda girecek oldugum askerlik dönemidir.
357 kd den selam olsun.

samsun sahra (comolokko bölüğü) ve samsun 19 mayıs (emn. ve muhafız) kışlasına düşen olursa mesajlasın yardımcı olurum anlatırım neler yapması gerektiğini.

bu arada normal olarak 4. döneme yada tertip'e denk gelmektesiniz ve bu çok iyi bir şey çünkü 5 - 6 gibi hava kararacaktır. psikolojik olarak rahat olursunuz vaktin hemen geçtiğini zannedeceksiniz. vakit hızlı geçer ve kışın başlayıp yazın ortasında geleceksiniz. bana göre 10 numara dönemdir.

bu arada omuzdaki 3 yıldız ve sonrasından korkmayın. 5-8 kazıklı uzman çavuşlarla da sıkıntı yaşamazsınız, tabi ki bir de kıdemli başçavuşlar babacan adamlar olur onlardan da korkmanıza gerek yok bunların dışında kalan düşük rütbeleri görünce uzayın yoksa egosunu sizin üzerinizde tatmin edecektir.

tabi ki 4. tertip demek göt tertip demektir. alışın bu söze. ha gerçekten de çok göte rastladım 4.tertip te.

bunları nerden mi biliyorum? tabi ki bende 4. tertip gittim. *
353. kd olarak hayırlı teskereler diyelim kendilerine.
Acemi birliğinizde gününüz eğitimle ve çömel kalk komutlarıyla geçecek, kıytırıktan bir onbaşıya komutanım demek zorunda kalacaksınız, "ilk iki gün nereye geldim lan ben?" sorusunu kendinize soracaksınız. sonra alışıyorsunuz zaten.
Şöyle de bir tavsiye vereyim, askerde mantık aramayın ve kafanızı yormayın. Şunu şöyle yapsak daha kısa çözüm yolundan yapmış oluruz düşünceleri aklınızdan sürekli geçecek ama kimse onu uygulamayacak emin olun. o yüzden kendinizi bu tarz düşüncelerle yormayın
Son olarak usta birliğinize gittiğinizde, orada olan veletler size ilk gittiğinizde çeşitli işler itelemeye çalışacaklar, kişisel olanları yapmayın kesinlikle. Ancak tuvalet ve mıntıka temizliği belli bir süre yapılacaktır. Sonradan çavuş rütbesini takarsanız hepsinin acısını çıkartabilirsiniz benim gibi, yazıcı olmak için uğraşın bu arada. komutanlarla içli dışlı olmak orada yatağa sıçan adamlarla içli dışlı olmaktan iyidir, arkadaşlarınızı seçerken dikkat edin. 2-3 tane samimi olduğunuz kişi olsun.
şu da aklınızda olsun; anılar biriktirin, zira bitince özleniyor.
eğer olur da ısparta eğirdir dağ komando okuluna yolunuz düşerse, yedek subay eğitim bölüğünde, ranzanın birinin altında "olmazsan refüze götüne girer füze " yazıyor. çok inanmayın öyle şeylere, eski dönemler yeni gelenleri korkutmak için yapıyor.

tabi eğitim döneminiz sonbahara geldiği için biraz ıslanacaksınız ama yine de kış döneminden iyidir.

hala eskiden olduğu gibi eksi 17 derecede gecenin 2 sinde buz tutmuş derenin içine sokmak gibi şeyler yapıyorlar mı bilmiyorum ama geçiyor günler ya, yaparsınız yani sıkıntı yok, kolay gelsin şimdiden.

301.den sevgilerle.
başlıkta bir hata var sonradan farkettim. Kısa dönemin yedek subayı olmaz.Askerlik durumunuz yedek subay statüsünde değil er / erbaş olarak geçer.
349. kd olarak hayırlı teskereler beyler...

tavsiyem şudur;
*uzun dönemlerden uzak durun (genelde cahil cuhela oluyorlar)
*Çavuşlara fazla bulasmayin
*her şeyi kafanıza takmayın düşünün ki 6 ay sonra o lanet yerden kurtulacaksiniz.
*günlük tutun ilerde o günlüğü okuyup gulersiniz..
369 oldu mu lan dedirtmiştir.

herkese hayırlı tezkereler şimdiden. silahınız kutsal olsun genç yiğitler.
issiz olduğum bir dönemde 2004 aralık ayında 301. dönem yedek subaylık çıkmıştı nasıl sevinmiştim o zaman bilemezsiniz.insan havaya girmiyor değil. Asteğmen öğrenci olduğun dönemde bile 40-50 yaşında başçavuşa komutanım demiyorsun.En fazla çavuş olan kısa dönemler ise uzman çavuşlara komutanım demek zorunda .Teğmen olarak terhis olursun.Şimdiden hayırlı teskereler.