bugün

hayatın aslında ne olduğunun bir işaretidir.

(bkz: hammaliye)
30 sene çalışmanın mantıklı yanı, üzerinde çalıştığının sence bir manasının olabilmesinde ama 30 senenin sonunda o mananın da kalmasında. ya kalmazsa, ya boşuna boşuna ah boşu boşuna onca ömrü sikindirik bi mevzu uğruna heba ettiğimize kani olursak demez miyiz "ben o küçük götümü sikiyim, beyinimi de. önce götümü, ara sıcaklardan da beynimi sikiyim, evet öyle yapiyim", demez miyiz? deriz. beyni siktikten sonra yemesi de bi tuhaf olurmuş, düşününce. hasılı çalışmayın amına koyim, öyle mö gibi yaşayın. amına koduğumun sinikleri derim o vakit, her türlü sikerim sizi. kararınızı verin.
google ne zaman emekli olacağım yazıp hayal kırıklığıyla karşılaşmaktır. **
ben sadece 30 sene karıya kıza çalışırsam acımam. karıya da acımam, 30 seneme de; hem ömrümü hem karıyı sikerim. bak ilginç oldu, "zaman"la sevişmek.. bunla ilgile de çok mevzu çıkar, çalışıp geliyorum. baktım mevzu sıkıntı yapıyor artık, hiç uzatmam, ya da uzatır sikerim.
30 sene çöpçülük yapması da var bunun, zor. hem çöpçülük, hem de onu otuz sene yapması. fakat adamın "iyi ki otuz sene çöpçülük yspmışım" deme gibi bir ihtimali yok, dolayısıyla söz konusu mevzuun otuz sene sonunda pişmanlık yaratması düüşünülemez. he "ben sevdiğim işi yaptım, boğaziçi hukuku üçüncü sınıfta bıraktım, çöpçü oldum." derse o adam, komşunuz ne yapar? eğlenceli bir seyirlik.
emekliliğime 4 yıl kalması demektir. ühühühü.
20 sene okuduktan sonra aylık 2000 tl için bir ömrün çürümesidir.