bugün

neredeyse 4 sene olacak bir iş,oluş, harekettir.Ara sıra mecburen denk geldiğim oldu o kadar da değil ama evimde kendisi yok ve doğal olarak o fiili gerçekleştiremiyoruz. Ne izlemek istiyorsan pcden kendin açıyorsun ama bazen kendi denk gelsin lan izleyeceğim şey dersen tvye ihtiyaç duyabilirsin onunda çözümü online olarak izlemektir.
Adam tv izlemiyorum evimde yok diyor,bilgisayardan kanalların internet sitesine girip ordan izliyor.Ne anlamı kaldı ha tv den izlemişsin ha internet üzerinden.

Marifet tv izlememek değil teknolojik aletlerden uzak durmak(pc,konsol,telefon,tablet,tv vs.)Bir de marifet gibi anlatıyorlar.Bu sözlükte o kadar çok yok ama özellikle ekşi de çok var.Al tv yi elinde kumanda var zibilyon tane kanal var seç istediğini ha tv den dizi izlemişsin ha kanalların sitesinden.Haberler çarpıtılıyor diyor internet haber sitelerine veya gazete sayfalarına bakıyor.Al tv yi istemediğin bir şey gelirse diğer kanala geç ya da kapat.Tv izlemiyorum onun yerine sabah akşam facebook'da ya da twitter'deyim veya yabancı dizi indirip izliyorum diyor adam.Ne farkı var ha tv izliyorsun ha laptopda lost izliyorsun.

Tv beni esir almıyor diye artistik yapıyorsun sabah akşam dizi izleyip tweet atıyorsun.mARiFET GiBi OVÜNEREK anlatıyorlar bir de.

Bir arkadaşım vardı eleman bilgisayar mı oynuyorsunuz ne mal adamlarsın
ız falan diyordu bize.sonradan gördük ki adam evine xbox ps 3,psp falan almış sabah akşam onları oynuyor.

Tv kullanmayanların evine misafirliğe gidildiğinde konu komşu soruyor neden almadınız paranız mı yoktu küçük de olsa bişey alsaydınız diye.Komşunun küçük çocuğu gelince yaramazlık yapmasın diye bilgisayar vereceğime tvyi açıyorum çizgi film falan derken misafirlik bitiyor zaten.

Tv alabilirsiniz evinize lazım olacağı tutar.Madem izlemiyorsun kapalı durur,annen baban arkadaşın gelince izleyecek maç falan olur belki.Hem dev ekran alırsın sinema sistemi gibi kullanırsın evinde,kanalları açmazsın.15 inchlik laptop da dizi veya film izlemek sarmıyor bir süre sonra.