bugün

dünyanın en zor şeylerinden biri.
hele bi de benim gibi laptop'ınızda yüzlerce albüm varsa.bu neymıs anasını satıyım hayatım da hiç bu kadar seçici davranmamıstım.
hayatinin donum noktasini olusturan bir karar veriyomus gibi hissedersin, zorlu bi mucadeledir bilgisayar ile senin aranda, hatta kendine kizarsin ne diye bu kadar muzik indirmisim bilgisayara diye, sonunda kararlarini verip secmece muzikleri atarsin 2gb mp3 playera fakat hicbir zaman o muziklerin hepsi buyuk bi hevesle dinlenmez, en fazla 100 sarkiyi dondurur durursun kulaklarinda...
garip bir iştir. bilgisayarın ses sistemi ve kolonlar sayesinde kulağa çok güzel gelen şarkı 2 gb.lık sikko aletin içinde bir b.ka benzemez. sabahları koşuya filan giderken iş kolaydır doldur rocky soundtracki olsun bitsin lakin otobüsle uzun yola çıkacaksan bitmez o şarkı seçimleri.
muhtemelen en az 2 saat harcarsınız.
189 gb lık müzik arşivi olan biri için dünyada gelip çatması istenmeyen bir numaralı gerekliliktir!
o kadar gb ın içinden 2 gb lık seçmece yapmak en az ama en az 4 saate patlar... ondan biraz bundan biraz derken hep daha güzel müziklerin olduğunu, onları atman gerektiğini düşünürsün. bulamazsın en güzellerini.
bir de eskilerden vazgeçememe sorunu vardır ki, "harddiske kulaklık takılmıyor mu lan vallahi taşımaya razıyım!" dersiniz sonunda. fakat yine hüsran hep hüsran.

çocukken arkamızdan ağlayan lokmalar gibidir ardında bıraktığın 187 gb... * * * *