bugün

29 mayıs 2016 tarihinde yine sınır ticareti (!) yapan bir grup roboski'li vatandaşın bombalanması hadisesidir.

edit: Yıllar ne çabuk geçmiş.
(bkz: 29 mayıs 2016 roboski katliamı)
O mallarin pkkya yardim amacli gelmedigini kim savunabilir? Zaten kacak mevzusu kulliyen piclikte, bide bu boyutu var isin.
Katliam diyenler olacaktır.

Amk ben yasal yoldan dünyanın vergisini versemde yine gündeme gelip alkışlanmam ama kaçakcı çaldığı ve yasadışı ticaret yaptığı için gündemde ve kahraman ilan edilecek.
anlayamadığım konu velev ki terörist değil, kaçakçı.

sınır afedersin kevgire dönmüş. sınırda pkk'lısı, ışid'lisi, ypg'lisi ve sayamadığım tonla üçlü harflisi kol geziyor. asker belki daha önce verilmiş hatalı kararların pisliğini temizlemeye çalışıyor. sen ne demeye, neye güvenerek kaçakçılık yapıyorsun?

ki kaçakçılıkta normal bir şey değilde hadi normalmiş gibi ele alıyorum.

ya bana allah için parasızlık, ekonomik zorluk falan demeyin. türkiye'nin uludere ayarında yüzlerce ilçesi var. hiçbirinde sanayi zaten yok. birçoğunda tarımda yok. oralarda geçim nasıl sağlanıyor?
Üstlerinde kaçakcı etiketi var mıydı ?
Uçaktan pek iyi görülmüyor da .

Not: Lan şaka mısınız arkadaş. Elin adamı terör bölgesindeki dağda gezinirse '' Ayy bu normal insan olabilir '' diyip uçaktan aşağı inip kontrol mü edilcek ? Neyle kafayı buluyorsunuz anlamıyorum ki?
Hadi inşallah doğrudur. Kaçakçı dediğin vatanı milleti uğruna mı yapıyor bunu? Terörizme yardım amaçlı yapılan bir eylem. Dolayısıyla gebersin hepsi. Roboski mi ne zıkkımsa orada geberdi bir kısmı, bir kısmı daha gebermiştir umarım.
kaçakçı diye masum muamelesi yapılmaya çalışıyor. o mallar %95 ya direk ya da para olarak pkk'ya gidecek. Kimse mağdur edebiyatı yapmasın.
Olayda Ölen masum köylülere Allah rahmet eylesin, sorumlular bir an önce tespit edilip yargı önüne çıkartılsın.
Katirlara yazik oldu ya.
hdp ile chp'nin birlikte ağlayarak mağduriyet yaratmaya çalışacakları olaydır.

kanun dışı iş yapanlar bombalanmıştır, olay bu.
bu iş legal ise biz de gidelim bulgaristan, yunanistan sınırında kaçakçılık yapalım.

not: olay yerine giden ambulansın tekerini, su veren itfaiyenin de hortumunu sikeyim.
vizesiz geçişlerden kaynaklanmıştır.
karakol bombalandıktan sonra sosyal medyada keyiflenen kürtçülere ithafen.

Hayat güzel kürtler uçuyor.

uludere'ye bahar erken geldi.