bugün

iverson 14 sayı 10 asist ile takımı taşıyor.
son 24 saniye itibarı ile skor 93-83 beşiktaş.
ayın 26 sı sanıp yarın izlerim dediğim, takvime bakınca başımdan aşağı kaynar sular döken maçtır. son 10 saniyesine yetişebilmek fena koyar adama.

94-85 beşiktaş galip gelmiştir.

edit: imla
20 dakika kadar sahada kalan iverson 14 sayı 8 asist ile maçı tamamladı ve beşiktaş 1 hafta aradan sonra galibiyetle tanıştı.
Burak Bıyıktay'ın asla Beşiktaş gibi bir takıma koç olamayacağını bir kez daha gösterdiği maç olmuştur. Bu takıma alan savunması yaptıramıyor, ribaund aldıramıyor ve en sıcak anında iverson'u oyundan alıp maçın bitimine 2 dakika 10 saniye kala sokuyor. En ihtiyaç duyulan anda yaklaşık 1 period iverson dışarıda... Aferin Burak Bıyıktay, takımın lideri sensin. Canın isterse iverson'u bile oynatmazsın...

Öte yandan takımın şu halinden sadece Burak Bıyıktay mı sorumlu? elbette hayır! Futbola milyon dolarlar akıtırken basketbola yan gözle bakan Beşiktaş yönetimi aynı beş'i yıllardır iki sene üst üste elinde tutamama rekorunu sanırım kırmıştır. Tamam, iverson'u getirdiniz ama bu Beşiktaş'ın ismini cümle aleme duyurmada daha etkili oldu... Türkiye'de hemen herkesin "ohaaa" demesine sebep oldu. Ama nice oyuncuları elinde tutamayıp rakiplerine birer birer kaptırdıktan sonra anlamı var mı? (bkz: Engin Atsür), (bkz: Sinan Güler), (bkz: Muratcan Güler), (bkz: Brad Newley), (bkz: Lonny Baxter), (bkz: Mehmet Yağmur), (bkz: Jimmy Baxter), (bkz: Kaya peker), (bkz: Rick Apodaca), (bkz: Preston Shumpert), (bkz: Kerem Tunçeri), (bkz: Michael Wright), (bkz: Barış Özcan), (bkz: Erkan Veyseloğlu) Küçümsediğimden değil ama daha yeni kurulan bir takım bile kendi sahasında Beşiktaş'a kök söktürüyor... Hücum ribaundlarını patır patır topladı Trabzon... iverson'un kalitesini tatışacak değilim ama bu adamın yanında bir iki tane daha kaliteli yabancı olsa bu adam maçı 8 değil 15 asistle tamamlardı. Gerek Michal Ignerski olsun gerekse Andrew Ogilvy bu takımı hedeflerine ulaştıracak isimler değiller... Ya da bu takımın hedefini yöneticiler taraftara açıklasın... Neden aynı beş'i üst üste iki sene oynatamadıklarının nedenleriyle birlikte...

Bu maç ayrıca iverson'un Beşiktaş forması ile kazandığı ilk maç oldu sanırım. Aynı anda hentbol takımının avrupa maçı var diye mi bilmiyorum ama salonda çok dolu gelmedi bana... Ama istanbul'dakilere sesleniyorum; bu adamı sevin, çok sevin ve yalnız bırakmayın...

Maçı izleyenler arasında Ergin Ataman'da vardı... Acaba mı dedim ama Ergin Ataman'ı da biliyoruz... Canı istediği zaman, Efes çağırdığı zaman bu takımı bırakıp gider... Burak Bıyıktay'a gıcık olsam da Ergin Ataman'dan daha fazla güven duyarım. En azından yanlışlarıyla da olsa bizimle beraber olduğunu biliyoruz...

Bu Cevher aslında çok iyi oyuncu ama istikrarsızlığı ve maç içindeki tuhaf cıvık hareketleri milli takıma seçilmesine engel oluyor. Biraz daha ciddi olsa oyun içinde hem kendisine hem bize daha fazla yararı dokunacak. Chatman de aynı... Ama en azından Cevher bizim insanımız. Yine de takımın en skorer yerlisinin daha bir ciddi çıkması lazım maçlara.