bugün

La Liga'da geride kalan sekiz haftada mağlubiyeti olmayan tek takım olma özelliği taşıyan Barcelona'nın 12'nci sıradaki Vallecano'ya misafir olduğu maçtır.

Kağıt üzerinde Rayo stat yapısının da katkısıyla biraz arızalı deplasmandır. Bir de buna Barcelona'nın Pique (sakat), Puyol (sakat), Mascherano (kart cezalısı) gibi üç as savunmacısının eksikliğini de eklersek hayli zor gözüküyor. Unutmadan; Barca'nın son deplasman maçlarında ne hale geldiği de burada yönlendirici bir argüman (Sevilla 3-2, La Coruna 5-4).

Ancak Vallecano'nun geride kalan sekiz haftadaki en büyük problemi maçtan çabuk kopuyor olmaları. Gol yiyene dek iyi bir direnç ortaya koyuyorlar ancak golle birlikte dağılma potansiyelleri var ki bu da yeni transferlerin henüz uyum sağlamamasından ötürü.

Barca'ya gelecek olursak; CL hep başka denir ama Katalanlar hafta içinde Celtic'i de son dakika golüyle yenebildi. Ancak biraz da geçmişe bakacak olursak Barca'nın bu buhranlardan gövde gösterisiyle çıktığını göreceğiz.

Maça ilişkin tahminim; Barca'nın her zaman olduğu gibi maçı forse edeceğini golle birlikte daha da rahatlayacağı ve üç-dört gollü bir galibiyete imza atacağıdır. ilk golü atan taraf oldukları takdirde fark ne olursa olsun gol yemeyecekleri de düşüncelerim arasında.

Verilere göre ilk 11'i de şöyle;

Valdes, Martin, Bartra, Song, Alba, Busquets, Xavi, Iniesta, Messi, Pedro, Villa.

edit: aslında denemelerden Busquets'i savunma göbeğinde yazacaktım ama ispanyol basınının %90 oranlı tahminini yazdım. Bana Pep deyin lan.
barcelona'nın en az 2 farkla kazanacağı maç.

umarım atılan bütün gollerin altında messi imzası olur. bu yıl yeni bir rekor bekliyoruz kendisinden.
20.dakikada david villa'nın attığı golle barça 1-0 önde
Rayo Vallecano'nun önde kurduğu savunma ve yaptığı presle ilk 15 dakikayı forse ettiğine şahitlik ediyorduk ki Barcelona tarafından ilk top kaybıyla ceza kesildi.

Dakika 21, Villa.

Diğer taraftan Rayo o kadar eforlu bir oyun oynuyor ki bu şekilde devam ederlerse 60'tan sonra Barca'nın forveti ben olsam savunma arkasında bir pozisyon yakalarım.
Barcelona'nın acemice yaptığı savunma hatalarından ders çıkarmadığına şahitlik ettiğimiz maçtır. Temelinde aşırı özgüven yattığını düşündürür futbol severe.

Evet Pique ve Puyol yoktur ama La Masia'dan çıkan herhangi bir adamın savunmada bu kadar acemice top tutup, bu kadar kolay top kaybı yapıp rakibi karşısında bu denli kolay ekarte olduğunu görmek ancak aşırı özgüvenle ifade edilebilir.

63' itibarıyla skor 2-0'dır ancak oynanan umursamaz oyun Rayo'yu da ümitlendirmektedir.

Son olarak alışılmışın aksine Victor Valdes ilk kez kaleci gibi oynamaktadır.
rayo vallecano'nun oynadığı oyunu takdirle karşıladığım maçtır. Büyük takımlara karşı 10 adam kapanıp oyunu sıkan takımlardan sonra böyle bir takımı izlemek için bile bu maç izlenir.
Handikap olacağının Allah'ın emri olduğu maçtır.
an itibari ile 4-0 olan maçtır. son golü fabregaz * kaydetti. dakika 84.
messi kendinin 2. takımının 5. golünü attı.
başlığı açan üyenin iddaa kuponunda patates olduğu maç.