bugün

liseden beri gömlek, ceket, kravat, kumaş pantolondan nefret etmişimdir. hala daha kravat yapmayı bilmem, lisedeykende babam yapardı kravatımı, 6 ay - 1 sene onu öyle gevşetip kafama geçirir çıkarırdım. üniversiteye gittim, staj sunumu, mezuniyet tezi sunumu gibi önemli aktivitelerde herkes jilet gibi takımlar giyerken ben kot üzerine gömlek ve kravatla gittim, gömleği de kotun içine falan sokmadım. takım giyen öğrenciler dışında kimsede karışmadı sen napıyon diye. hocalar beni sunumlar için tebrik etti, bazı şeyler takım giyerek olmuyor işte. 1-2 kez akraba düğününe gitmem gerekti, onlar için bitane kiğılıdan ailemin zoruyla spor kumaş pantolon aldım, kotla gidip çok göze batmamak için. geldik mezuniyete, kep atma faslına. cübbenin altına mavi kot giyen tek ben vardım, pişman değilim, fotoğraflarda farklılık yarattım fenamı oldu. bölümü birincilikle bitirdim bu arada. stajda zaten stajerlerin ne giydiğine kimse karışmıyordu. yakında yüksek lisans'tan mezun olucam, daha önceki mezuniyet törenlerini gördüm çok resmi, bu sefer kaçışım yok gibi.
Surekli takim elbise giyen biri olarak takim elbise giymenin hic bir esprisi yoktur. Aksine yaz sicaginda insana eziyettir. Ne kadar uzun sure giymezseniz o kadar iyidir.
şanslı insandır. götümüz pişiyor lan bu sıcakta. yemişim takım elbiseyi.
degisik insan modelidir.

Takim elbise bir erkegin giyebilecegi en guzel kiyafettir.