bugün

25 Mayıs 2013 cumartesi günü bursa büyükşehir belediyesi konservatuarı türk sanat müziği bölümü öğrencilerinden oluşan koro ile, teyyare kültür merkezinde saat 16:00 gibi başlayacak olan konserdir. aslında etkinlikler 11:00 da başlayıp akşam 17:00 a kadar devam edecek.

Eserler kürdilihicazkar makamında olacak, yaklaşık 14 eser seslendirilecek. bunlardan 4 ü solo olacak, 2 sini bayan solistler 2 sini de erkek solistler seslendirecek.

başta belirttiğimiz gibi koro öğrenci korosu. orkestradaki keman, kanun, ritm, klarnet icracıları öğrenci, biz korist ve solistler öğrenci. ama güzel bir konser olacağını düşünüyoruz. yaklaşık 5 aydır her cumartesi günü çalıştık, gerçekten bu işler kolay değil. gerektiğinde hafta içleri bile çalıştık. ben emeği geçmiş ve geçecek olan herkese başta fahri hoca olmak üzere teşekkürlerimi sunuyorum. *

eserlere gelince;

1-Sen beni bir buseye ettin feda.
2-bitmez tükenmez bu dert.
3-ömrümce o saf aşkını.
4-seni benden alamazlar.
5-seninle ey gül-i ahsen.
6-indim yarin bahçesine.
7-aşkınla yanan gönlüme.
8-aşka merakım ezelden.
9- ne olur akşamları gelsen(solo)
10-şarap koy kadehime(solo)
11- bu ateşi sen attın içime(solo)
12-her gün alevlenen bu aşkımızı(solo)

efem konserin önemine gelince.... biricik sbagınız, solo şarkılardan birini açık ara kapmış durumda. ne olur akşamları gelsen adlı eser kadife gibi sesimle tarafımca solo olarak icraa edilecektir. beni sahnede canlı izlemek isteyen, fotoğraf çektirmek isteyen, imzalı resim isteyen falan varsa buyursun gelsin. özellikle bursa ve bursa civarından gelecek hanım kızlarımız için kalacak yer temin edilir.

herşey bi yana bursalı sanatseverleri bekliyoruz cancağazlarım. *
gelsen yine bize akşam ile yalancıdır hep aynalar isiml eserlerin repertuara dahil esilmesi ile 14 eserlik hale gelmiş konserdir.

sbagseverleri bekliyoruz.
ilkokul korosunun bile tercih edileceği boktan koro konseri.
mrtnyc gelmezse sahne almayacağım konserdir.