bugün

turnuvanın ilginç maçlarından biri daha.. yunanistan katı defansı seyir zevkini olumsuz etkilese de fildişinin erken bulacağı bir gol yunanistan'ı hareketlendirecektir.

skor tahmini 2-1 fildişi.
0-0 devam eden maç.

Lan o sarışın kız neydi öyle...
yunanistanın altyapıya verdiği önem türkiyeden hallice olmalı ki, 37yaşındaki karagunis midir nedir hala milli takımda koşuyor. 37 olm boru değil.

edüt, adamın pili bitti çıkardılar
yunanistanın tarihinde ilk defa atak oynadığı maç. gruptan çıkabilmek için tutuştular tabi saldırıyorlar, gözümle görmesem inanmazdım.
oha penaltı. yunanistan için gruptan çıkma fırsatı.
Samaras'in içine Arif erdem kaçan maç. Resmen ayağı çime takılıp düştü ve penaltıyi aldı. Mac da bitti. Yazık oldu fildişi'ye. Bu yunanistan'da cidden orospu şansı var.

Edit: o penaltıya doğru diyenler için: http://www.dunyagoz.com. maçı haketmek ayrı şey, bariz hatalı kararla kazanmak ayrı şey. Bunu ayırt etmek lazım.
yunanistanın galibiyeti hakettiği maç. adamlar ilk defa o kadar çok rakip kaleye gitti ki, demek ki isteyince oluyormuş. azcık oynayın şöyle aferin.
haklı penaltı ve gol. bu arada en dandik dünya kupası oluyor. güney amerika hakemleri felaket. Edit: penaltı kararı doğru. Sio salağı samaras ın topa vuracağı sol ayağına Çelme takıyor. Bizde sevmiyoruz Yunan ı ama karar doğru.
Amina kodugumun futbol katilleri, sizin balinizi sikeyim pislik herifler, olmayan penaltiyla gariban fildisiyi eliyorlar, yazik ulan canere , yazik ulan ardaya, biz bu mallari seyrettikce isyan etmeyelim de ne yapalim.
Haklı penaltı mı? Ulan adam kendi ayağına takılıp düştü be ne penaltısı..iyi ki ben orda futbolcu değildim,skerdim geçmişini o hakemin..
gruplar boyunca 2 gol atan özürlülerin gruptan çıktığı maç. futbolun adaleti olsa zaten bu hellenik gavatlar baştan buralara kadar gelemezdi.

ama bir o kadarda fildişi'ne paragraflarca yazı döşemek lazım. bu afrikalılar futbolda herşeyi atletiklik ve hücum olarak görüyorlar. son dakikadaki penaltı pozisyonuna baktım (penaltı mı değil mi tartışılır ona değinmiyorum) orta gelmeden önce ceza sahasında sadece 3 veya 4 fildişili oyuncu vardı. ulan 2. tura çıkacaksın, topun önünde kendini siper edeceksin, gerekirse 10 kişi yığacaksın kalenin önüne, bakıyorum içerde 3-4 fildişili aval aval bakıyor, diğerleri de ilerde kontradan gol atma peşinde öyle dikiliyor. size bu bilinci vermeyen hocanızında ta amına koyim. sabri lamouchiden teknik direktör mü olurmuş allahını seversen ya.

özet: yunanistan'a futbol katili diye kızıyorum ama bu akılsız fildişine karşı hakettiler.
Adamın baldırına takılması penaltı olduğunu göstermez zannımca. Fil dişili oyuncunun herhangi bir hamlesi yok bana kalırsa samarasa karşı. Yukardada dendiği gibi arif erdem i gördüm bi an sahada.
Yunanistan'ın oynadığı topla, girdiği pozisyon ve direklerle hakettiği maç. Fildişi'nin de yenilgiyi hakettiği maç.
bitmesiyle komşuyu inanılmaz sevince boğan maçtır.

"synxaritiria ellada" demek istiyorum.
2004 yılını 2014 yılında da yaşanmasını korkutan maçtır. aman yarabbi.