bugün

16:30'da trt 3 ekranlarından naklen yayınlanacak bundesliga 19. hafta mücadelesidir.

lider bayer leverkusen'i takip ederken borussia dortmund'un 5 puan gerisine düşerek avrupa ligi'ni dahi tehlikeye sokan werder bremen ile, ilk yarının son haftalarında bremen ekibinin aksine muhteşem bir çıkış yakalayan, bu çıkışı ligin ikinci yarısında hoffenheim karşısında da sürdüren fc bayern münchen'in muhteşem maçıdır. her iki tarafın da kaybetme lüksünün olmadığını söyleyebiliriz. bremen kaybederse avrupa ligi yolunda önemli bir puan kaybı yaşamış olacak. münih kaybederse, liderlikten kopma tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

yapılacak hatanın telafisi, böylesine karışık bir tabloda çok zor olabilir. heyecanla beklemekteyiz.

bir de meister tahmini banko üst. bu tip maçlar ya çok kapalı oyunla 0-0 bitiyor ya da 3-3 gibi erotik skorlarla sona eriyor.
aaron hunt'ın muhteşem golüyle 10. dakikada 1-0 öne geçen werder bremen'in, akıllara ziyan defansıyla kaybetmek üzere olduğu maçtır.

elimiz, kolumuz, bacağımız buradaydı fekat gönlümüz, kafamız weserstadion'daydı. bayern 4 dakikada 2 pozisyon bulsa da "haha hasiktir" dedim. hunt'ın dehşetengiz golü hasiktirlerimi haklı çıkardı. orada taraftar coştu, burada bizler coştuk. gerçi sadece ben coştum. babam "yav senin formasını aldığın takımlar ertesi hafta sponsor değiştiriyolar, hani rosenberg oynamıyo ki bremen'de?" dedi.

sonra bu akıllara ziyan defans saçmasapan hareketlerine devam etti. özellikle arjen robben'le topu sağdan iyi taşıyan münih, pozisyonlar buldu. soldan da müller bastırınca, münih tamamen bastırılmış sayıldı. tim wiese kırmızı kartın eşiğinden döndü. hakem göstermedi. pozisyon kırmızı kart falan değildi, sarı kart kararı doğruydu, tebrik ediyorum kendisini de buradan. hakemin. hatta wiese'nin de. çok iyiydi.

fakat olmadı. 25 müller, 35 iliç, 75 almeida ve 78 robben.

2-3.

yine kayıp, yine kayıp. büyü mü yaptırdınız lan, 5 maçta 4 mağlubiyet nasıl cenabetliktir ula bremen?