bugün

dostum; bilgilendirici, hatta belki çoğumuz inanmasak da, doğru bir başlık açmış olabilirsin. ama bu bilgiden çok, başlığı açmak için kullandığın kelimeler 'atatürk' karşıtlığının göze çarpmasına neden oluyor, bu yüzden her ne kadar doğru ve ya yanlış olsa da bu 'taraflı' bilginin, bizim için hiç bir anlam teşkil etmiyor.
son 11 yıldır atatürk'e atılan sikimsonik boklardan en uyduruk olanıdır. *
-ulusal egemenliği kutlarız madem çocuklara armağan edilmedi-yarısı da bize yeter 23 nisan için!

-amaç art niyet olunca.
doğru bir tespittir. Atatürk koskoca meclisi açmış, o meclis kurtuluş savaşını yapmış, sonra Atatürk bunu da çocuklara armağan edelim onlar kutlasın demiş, böyle bişeyin olması mümkün değil. Evren paşanın icatları işte.
Tarih bize kitaplarda öğretildiği gibi değildir.
ataturk'e laf atmaktan, cumhuriyeti karalamaktan, laik dusunceyi dusman gormekten baska bisey dusunmeyen insanlarin inanabilecegi yazidir. ha tut ki o armagan etmedi cocuklara ne olur amk soyle bana ne kaybediyoruz, insanlarin zorlukla kurdugu cumhuriyeti begenmeyip kutlama yapmak bile zorumuza gidiyorsa ne geciyor elimize soyleyin yahu. neyse bu dusuncelerin tez zamanda bir psikiyatr'a gorunmeleri dilegimle.
90 yıl boyunca sefalet gördüğümüzü sananların yazı yazdığı yerdir.

-hala hilafetin ingilizlerle kaldrıldığını sanmaktadırlar kalasik dinci hezeyanlarının döküldüğü yerdir-esası asıl kendileri yüzünden ortadoğu kana bulandı.

-asıl şimdi dış güçler bayram ediyor.

-maksat atatürk karşıtlığıdır kendi yalanlarını dayatmadır.
söylemin doğru olabileceğini gösteren bir gazete küpürü:

23 Nisan 1930 - Cumhuriyet: http://www.gecmisgazete.c...tlu_Olsun&icerik=9561

Haberin içeriğinde "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" diye bir kısım yok. Haberde Çocuk bayramı ve Çocuk Haftası gibi yazılar var.

ayrıca (bkz: geçmiş gazete)

edit: seri eksileme denilen şeyi bu girdi ile öğrenmiş oldum.
tabiki bayram olarak hediye etmedi, itaf etti itaf. nisanın 23ü zaten hepimizin, benim olanı bana hediye edemez ki kimse.