bugün

feshane'de gerçekleştirilen resmi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde "Berkin Elvan Ölümsüzdür" pankartı açan ve slogan atan 2 çocuk şiddet uygulanarak gözaltına alındı.

ertuğrul özkök pek aynı ayarında olduğum biri değildir ama çok güzel yazmış bu korku devleti için;

Ne bu korku kardeşim…
Koskoca vali olmuşsun.
Emrinde TOMA’lı, biber gazlı, tanklı, tüfekli bir polis ordusu.
Emrinde olduğun hükümet seçimi kazanmış…
Böbür böbür böbürleniyor…
Yargı desen ne paraleli kalmış, ne barfiksi…
Vur desen öldürüyorlar, kır desen tuz buz ediyorlar…
Nedir hala bu korku..
iki çocuk yahu…
Bacak kadar iki çocuk.
Ne topu var, ne sopası…
Biliyorum gözünüzde bilyeler mermi oldu,
Çelik çomak sopaları süngü…
Öyle diyorsunuz, öyle görüyorsunuz..
Ben de diyorum ki,
Boyunu ölçsen 1.50,
Kantara çıkarsan 40,bilemedin 50…
Nedir hala bu korku yahu…
Hiç bitmeyecek mi bu karabasanlarınız, bu kabuslarınız.
Hepiniz mi, topunuz mu, bütün devlet mi o kibirden kendi payına düşeni aldı.
Hiç mi kalmadı içinizde bir kaç vicdan sahibi insan; o iki çocuğun gönlünü alacak bir baba, bir anne...
23 Nisan günü için sakladığınız bir kaç damla şevkat...
Nedir bu Allah aşkına…
Nedir bu bitip tükenmek bilmeyen kudret şovu, bu tavizsizlik, acımasızlık…
Bilin, yapışacak hepinizin sırtına bir gün bu fotoğraflar.
Bugün değilse, yarın, yarın değilse öbür gün,
Öbür gün değilse de…
Bir gün mutlaka…
23 nisanda küçücük çocuklara siyaset yaptıran aileler utansın...
http://www.radikal.com.tr..._cocuk_gozaltinda-1188192
23 Nisan kutlamaları da yasaksa demek ki.
Anani avradini sikiyim, şaka zannettim gercekmis ya la!!!

Sulalenizi sikeyim, fikriyatiniza sokiyim, insanliginizin ta amina koyim bana kimse bu orospu cocuklarini savunmasin la, su goruntu dogru ise oyle buyuk bir rezalettir ki, kelimelerle anlatilacak gibi bir felaket değildir.
rezaletin dik alasıdır.

devlet örgütünün utanması gereken bu iğrenç durum açıklanamaz bir kıvamdadır, çocukların bayramında çocukların göz altına alınması? çocukların haklarının kutlanması gereken bir günde çocuk haklarının hiçe sayılması? hassiktir diyorum ya, utanç içindeyim, ama sor bi neden utanç içindeyim; birincisi ülkem bu günleri gördü diye, ikincisi ve çok daha vahim olanı ise; sizin 2 tane küçücük çocuktan bile korkacak duruma gelmeniz.

yarın başbakan çıkıp dhkp-c örgütü üyesi demezse bu çocuklar hakkında, valla şaşırıcam.
eşek kadar olmuş insanlara çocuk demektir. şaşırmamak elde değildir.
yahu madem bunlar çocuk neden o zaman böyle olayların içine salıyorsun? elbette ki polis gözaltına alacak. bunda anormal olan durum nedir? bazı olayları bahane edip kargaşa çıkarmaya çalışanlara elbette polis fırsat veremez. sonra da derler ''bu çocuk öldü, katil devlet'' gibi birtakım cümleler sarf ederler. lütfen mantıklı olalım. e be kardeşlerim nasrettin hoca'nın dediği gibi ''hırsızın hiç mi suçu yok?''
Köpeğin sahibinden korkmasıyla eşdeğerdir.

Time a kapak olacak fotograflar ortaya çıkmış .Bir ucuz diktatörün kendi götünden bile korktugunun kanıtıdır bu.
2014 türkiyesinde normal olandır.

iki gün sonra başbakan çıkıp;

23 nisan'da benim valimin olduğu yerde terörist çocuklar pankart atmış.
onların hepsi paralel lobinin çocukları.

diyecektir.

çantan çalınsa ''hırsız var'' diye bağıramıyorsun artık.
yaka paça içeri tıkıyorlar.

allah belanızı versin sizin.
devletin iki küçük çocuktan korkacak hale geldiğinin göstergesidir, niyeyse, o göz altına alınan çocuklar hakkında aklımda bu çocukların hayatı bitti ya, resmen fişlendiler, tarzında bi düşünce oluştu. bu düşünceyi oluşturan, işte bu korku devletidir.