bugün

bu ideolojisiz, beyinsiz yada hainler tarafından yapılan bir eylemdir. gezinin "bir kısmı" belirli bir ideoloji doğrultusunda, eylem gibi eylem idi. diğer bir kısmı yine bugün vatan hainleri tarafından fırsat bilinerek polise karşı çıkartılan taşkınlıklardan ibaretti.

çoğunluğunun dhkpc li olduğuna inandığım bir topluluk son bir kaç gündür okmeydanı nı karıştırmaya çalışıyordu ve görülen o ki başarılı da olmuşlar. özellikle "berkinin hesabını soracağız, silahlarınızı bize getirin" vb sonu hep "silahlarınızı bize getirin" ile biten afişleri yayımlayan cephe adlı sosyalist grubun olaylarda aktif rol alması zaten olayın amacı ve hizmet ettiği grubu açıkca ortaya koymakta.

daha önce de girdilerimde belirttim, yine söylüyorum: eylem her zaman haktır. ben inanmıyorum ki bugün bir chp li yada herhangi başka sol görüşlü partili bir insan bilerek ve isteyerek polisle çatışsın. türk devletinin polisine karşı atılan her adım bizi biraz daha mısır olmaya, suriye yolunda ilerlemeye iter.

ben diyorum ki, bugün okmeydanında olan adam provokatör değildir. bugün okmeydanında olan, polise molotof atan, polise parça tesirli bomba atan, polise pompalı tüfek ve bilimum ateşli silahlarla saldıran adam provokatör olamaz. bu adam ya haindir, yada aptal.

edit: imla.
Elinde pompalıyla demokratik olmaya çalışanlara özel harekatın ayarı vereceği olaylar.