bugün

saat 20:00'de başlayacak hazırlık maçıdır. maalesef d-smart'tadır. yeni transferlerden tosic ve beck'i izleyceğiz. aslında şenol güneş'in takımı ne şekilde değiştirdiğini izleyeceğiz.
şuan ilk yarısı oynanan maçtır. görüntü itibariyle takım bitik.
lan bir sey guzel gitsin bari su hayatta dedigim mactir. hay senol gunesi getiren zihniyetinize.
beşiktaş'ın frikikten gol yediği maç. hazırlık maçında bile adamı çıldırtmayı başarıyorlar ama sövmek bize yakışmaz.
beşiktaş'ın ilk yarı itibariyle beklendiği üzre tutuk oynadığı maç. buna rağmen 3 net gol pozisyonuna girdik, ikisini pektemek birini kerim frei yazamadı. yeni transferlerden tosiç uyum sorununu aşmış. futbolcular sisteme daha alışamamışlar. franco ve miloseviç'in idman eksiği göze çarpıyor. bir de necip spartaküs gibi vücut yapmış, geniş çekimde tosiç ile sık sık karıştırdım.
geçen yıla kıyasla çıtayı yükseltememiş bir beşiktaş var. başta yönetim ve teknik ekip olmak üzere, bu kadar yeteneksiz bir oyuncu topluluğunu bir araya getirebildiği için herkese teşekkürlerimi sunarım.
kaybettigimiz mactir. onemi yok tabiki. ama sunu da soyliyeyim. ne yonetimin ne oyuncularin gozumde zerre onemi yok. sizin ben oynayacaginiz oyunun amk. ben besiktasi sevdim, sizi degil.
beşiktaş kanserinin arayı fazla açmadan yeniden nüksettiğini göstermiştir. beşiktaşlı arkadaşlara bu sezonda sabır diliyoruz.
Tamam yenilin anladık ta hayatımda ismini ilk kez duyduğum futbol takımlarına yenilmeyin bari amk.
daha ilk maç olduğundan dolayı yenilginin pekte önemli olmadığını düşündüğüm karşılaşmadır. daha futbolcular hazır değil. tamam pek tatmin edici oyun yok ama daha ilk maç. diğer maçları görüp öyle konuşmak lazım. eğer hatalar değişmeşse o zaman sıkıntı büyük demektir.
celallenilmemesi gereken maç. ilk hazırlık maçı. haliyle beşiktaş dağınık, futbolcular yeni sisteme alışamamışlar. daha 4 ahzırlık maçı var oturacak. ayrıca rakibin bu son hazırlık maçı, 4 gün sonra ligleri başlıyor. futbolcuları tek tek ele alacak olursak:

cenk gönen: yediği iki golde de hatası var. hala olgunlaşamadı. yine iki tane de çıkardığı iyi şut var ama beşiktaş'taki 6. senesi olacak ve hala böyle goller yiyor. bence kiralanmasında fayda var. biraz beşiktaş'ın kıymetini anlamalı.

pedro franco: kampa çok geç katıldı ve hazır değil. ama yine de tecrübeli bir stoper gibi bir kaç iyi süpürüş yaptı.

miloseviç: kampa çok geç katıldı ve hazır değil. ilk golde gereksiz bir faul yaptı. fakat pozisyon alışları fena değildi.

ersan gülüm: her zaman ki gibi. 1-2 yerinde müdahale 1-2 yürekleri ağza getiren gereksiz hareket. bazen hızıyla rakibi iyi kapatıyor ama şu riskli hareketleri kalpten götürecek beni.

tosiç: 1 maç için yorum yapmak doğru değil ama en hazır ve sahadaki en iyi futbolcuydu.

beck: biraz tutuktu ama bir akıllı bindirmesi ve bir sağlam kademesini gördük. bir kaç maça uyum sorununu atlatır.

necip: fizik olarak geçen seneye oranla daha iyi ama yine mantıksız pas tercihleri var.

oğuzhan: yine defansif olarak yoktu maçta ama ofansif olarak da yoktu. kendine hala bir formül bulmuş gibi değildi.

sosa: biraz kondisyonu eksik gibiydi, eğer önünde dikine giden bir forvet olursa yine çok gol attırır. misal bu maçta önünde pektemek değil cenk olsa en azından maç 1-2 biterdi.

kerim frei: oynadığı süre zarfında neredeyse aldığı her topu rakip kaleye götürdü, daha çok kendi yarattığı karşı karşıya pozisyonda golü atamadı. biraz daha ceza alanı önü ve içindeki organizasyonlara ayak uydursa çok canlar yakar.

olcay şahan: tutuktu maç boyunca ama artık q7 var ve kerim frei bu sene daha çok zorlayacak formayı, tutukluk kaldıracak pozisyonda değil.

gökhan töre: kötü oynamadı ama oyuna ağırlığını da koyamadı.

mustafa pektemek: rakibe çok yapışık, bazen rakibin arkasına sarkacağı pozisyona yine önüne geçiyor. ak pektemekçim, burak yılmaz bile bu olayı çözdü ve adam ligin en çok gol atan adamlarından biri oldu, rakip stoperlerle yiyişme, arkalarına kaç ki sosa ve oğuzhan top atsın ve gol atalım. ayrıca 2'de net pozisyon harcadı.

şenol güneş: maça 4-1-4-1 ile başladı, ikinci yarıda 4-2-3-1'e döndü. bir kaç maç daha sistemi deneyecek gibi. ayrıca daha ilk maçta hocaya ayarsız bir şekilde yüklenmemek lazım. hazırlık maçı bu senin benim bilmedim onca şey deneniyor. ayrıca amatör bir köy takımı bulup 7-8 tane sallayabilirdik ama güçlü ve hazır bir takım karşısında hoca açıklarımızı daha net göreceğimizi düşünmüş.