bugün

almayandan evladır.
21inci ya da 21. yazması gerektiğini bilen insandır. 21 nci yahut 21.nci değil.
yıllar geçtikçe insanın inancı azalıyor mu diye sormak istiyorum bu başlığı açan canlıya.
şakirttir.
21. yy da hala yemek yiyen insan kadar saçmadır.
oysa bu abdest olayları 20. yüzyılda tamamen bitmeliydi. ahh ya neden böyle oldu.
21 inci yy da hala nefes alan insan kadar normaldir.

(bkz: burcucuğum çok gzel sıçmışsın)
müslümanlığın getirdiği kurallardan birisi olarak doğrusunu yapan insandır.

zira, bir insan islam dinine mensubum diyorsa, bu da en ince ayrıntılardan birisidir, ki bizim dini hayatımızda böyle bir şeye yer yoktur.
müslümandır.
temizliğine önem veren insandır. gusül abdestindeki kasıt zaten kendini temiz tutmaktır.* *
inancının gereğini yerine getiren insandır. Kimsenin bu gereği ilkellik vb olarak nitelendirmeye hakkı yoktur.
MÜSLÜMANLIĞININ gerektirdiğini yapan insan...
Çok özenilen taharet musluksuz memleketlerin insanları sıçıp sıvarken münasip yerlerini, bir zahmet insanlarımız kıçını, başını, ağzını, burnunu yıkasındır.
cinselliği rüyasında bile göremeyen yazarın entry sidir. ihtiyacı olmuyordur.
21 nci yy da inançları ne olursa olsun insanlara saygı duymayan,mantıklı eleştiriler yapamayan iLKELLER varken,söz konusu olmayacak insan.
buldun mu evlenilmesi gerekilen kişiliktir.
saygı duyulacak yüklemdir. cedlerini örnek aldığını açıkca gösterir.
öyle saçma bir inanışki gusül abdesti denilen şey tamam ben gusül abdesti aldım deyip hayatına devam eden kişilerin arasın da olmak! bu kişilerin arasında yaşamak zaten kötü, umarım bir gün bu ülkeden giderim ve bir daha ayak basmam. alın tepe tepe kullanın ve sömürün çok övündügünüz müslüman ülkenizi deyip uzaklara çok uzaklara özgürlüklerin olduğu, baskının olmadığı bir ülkeye ve gusül abdestinin alınmadığı ülkeye.
böyle başlıklar açarak 21. yüzyıla saçma sapan misyonlar yüklemeye çalışmanın bi anlamı yoktur. lakin beyin fesatı geçirmek an meselesidir. bırakınız herkescikler alsın abdestini, hatta uzay çağında uçan camilerde namaz kılan kitlelerde olacaktır 150 yıl sonra. dünya var oldukça tenolojiyle birlikte kendisinden hiçbirşey kaybetmeden devam edecektir din.
altı üstü 2 dk abdest alıcaksın be kardeşim amma uzattın rituel felan.
Gusül abdesti bi kenara dinin kendisi semboliktiir ve tamamen yalandır.
eminim bu başlığı okuyup gidip gusül abdesti alan kişilere rastlamak da mümkün artık ne yazık ki, zavallılar.
burnuna su çekince allah katında kutsanıldığına ve türlü kötülüklerden kurtulunduğuna inanılan ayin şekli.
ilkellik midir değil midir bişey diyemiyorum. hatta yazdıklarımı önemser misiniz önemsemez misiniz bilemiyorum ama antonio munoz molina nın bir kitabında sevişmenin bitmesinden hemen sonra yataktan kalkıp banyo'ya giden kadının arkasından şöyle kelimeler söylüyordu kahramanımız:

"benden ve benden kalan izlerden hemen kurtulmak ister gibisin. bu bana bir fahişe ile birlikteymişim gibi hissediriyor. oysa sana sarılıp uzanmayı isterdim."

ya da buna benzer şeyler işte.

editgiller: "seviştikten sonra hemen duşa girmeyip, benimle yatakta uzanmayı tercih etmen büyük lütuf. sevildiğimi anlamamın bir yolu bu" imiş gerçek cümleler. şimdi kitaptan tekrar aktarıyorum. ve yazar kendi kendine konuşuyormuş içinden
sebebi; 21. yy da hala ilişki şeklinin değişmemiş olması...
başlığın sebebi de bazılarının korunmuyor olması..
güncel Önemli Başlıklar