70 ler,80 lerden akla kalanlar,90 lardan akla kalanları ki açıkça söyleyeyim.hayatımın en güzel dönemini oluşturur.en güzel dönemimdir 90 lar.herneyse en güzel anılarımızın yaşandığı zamanları hep böyle anarız.keşke o zamanki gibi olsa deriz ama hiçbir zaman olmaz geri gelmez o dönemler.çünkü biz geçtiğimiz yoldan hiçbir zaman tekrar geçmeyiz,bir düşünürün dediği gibi "her şey değişir."
80 lerin sonunda doğdum hatırlamıyorum ama yazayım.belliki televizyonun renklisine alışmaya çalıştık,çizgi filmler dizilerin ilk sağlam örnekleri gelmeye başlamıştı,arkadaşlık,dostluk bitmemişti.sokaklarda fotoğrafçıya hatıra fotoğrafları çektiren insanlar fotoğrafçıda en içten pozlarını veriyorlar,yanlarında sevdikleriyle.
90 lar sokakta uçurtma uçuran çocuklar var.bazıları taştan kalelerle çift kale maç yapıyor.bazıları da evde atari oynuyorlar ama sosyalleşmeden değil.mahalleden birkaç kişi de yanlarında.sonra oyun bitince atari kasetlerini takas ediyorlar.sokakta hala ellerinde yağlı ekmekle oynayan çocuklar var,evlerden popüler müziğin en güzel örneklerinin sesi yükseliyor."onun arabası var,güzel mi güzel".insanlar maçlara milli maç havasıyla bakıyor.hele takımların uluslarası maçları dava değerinde,iddia diye birşey de yok tabii,herkes maç günü maçı konuşur,herkes kendi takımının kazanmasını ister.
2000 ler peki 2000 lerde kalanlar,geleceğe yatırım olsun diye açtım belki de bu başlığı.ama gerçekten 2000 lerden kalan güzel şeyler aktarılabilecek mi gelecek nesillere.yoksa sadece internet başında,oyun başında geçen zaman mı aktarılacak nesillere,güzel anılarmış anlatmaya devam etsene amca...