bugün

şanlıurfa merkezde bulunan tugaydır.yazın öğle saatlerinde istirahat verilir.sürekli burnu kanayanlar,tansiyonu yükselenlerle doludur.7 kilometre eni 35 kilometre boyu ile bulabileceğiniz en büyük birliklerden birisidir.
aynı zamanda sözlük yazarı olan ismi lazım değil uludağ sözlük yazarı kardeşim kişisinin 6 ayını geçirdiği ve 1 ay önce terhis olduğu birlik.inanılmaz büyük bir alan kurulu şanlıurfanın göbeğinde yazın ciddi ciddi sıcaktan bayılan insanların olduğu,ilk zamanlarda zor alışılan ama sonra benimsenilen tugay komutanlığı.ağustos itibariyle tuğgeneralinin değişmesi sözkonusu.
(#327594)
şehrin tam ortasında kurulu devasa yer.
12'den sonra 51 sayacağım yer. sayarız hehalde.

(bkz: şan ve şeref dolu 155)
27 haziranda usta birligi icin teslim olacagim yer. bitmez lan bu askerlik.

edit: devreciligin krali olan tugay komutanligi. siracilik da desen cabasi allah bu tugay da olanlara sabir versin banada tabi.
325. dönem piyade er olarak askerlik yapacağım yer. 14 aralık 2008'de oradayım.
yıllar sonra edit: urfa diye gittik viranşehir'e yolladılar, tugaydan 1. hudut taburu viranşehir'e yollanmak ne koymuştu...
şanlıurfa'da yer alan tugaydır. tüm tugaylar gibi oldukça büyük bir yerdir. şanlıurfa kent merkezindeki ağaçlıklı-ormanlıklı arazinin evsahibidir. urfa'nın dumanlı dağlarını seyretmek için en güzel yerlerden biridir. hemen her yerde yani pardon havada o lanet hayvan kargaya rastlanılabilir. belalı diye nitelendirilen askerlerin toplandığı bir yer olarak geçmektedir. ama buna rast gelinmemiştir. tugay içinde lahmacundan pizzaya, cipsten şampuana, sinema salonundan digitürk bağlantısına kadar birçok şeyi bulmak mevcuttur. ha ben sadece bir ay geçirdim. o yüzden çok da saptama yapmak istemiyorum. giderseniz görürsünüz zaten. çünkü kısa dönemlerin çoğu sınır karakollarına götürülüyor ki o karakollar bir kısa dönem askerin askerlik yapabileceği en rahat yerler. gittim, yaptım, geldim... resmen tatil köyüydü...
istihkam bölüğü ve mekanize piyade taburuna düşmedikçe endişşelenecek bir şey yoktur. yaz sıcağının 55 dereceye yüseldiği gün sayısı az değildir. ictimalar bayılma yarışına döner kimi gün..
ilk 20 zırhlı tugay şanlı urfaya ordan 2 hudut taburu suruça ordanda 6 hudut bölüğü müşrik pınar bölüne son 3 ayım kala müşrit pınara bağlı esentepe karakoluna götürmüşlerdir psikolojiyi siz düşünün nöbette uyumaktan 20 zırhlı tugay askeri ceza evnde 10 gun yatmıslıgım vardır allah düşmanımı ordakı cea evıne düşürmesın efendım.
Devreciliğin ve sıracılığın allahına kadar yapıldığı yerdir. Reel hayatta görüp selam dahi vermeyeceğiniz tipler burda size ahkam kesiyor. Komutanlar da bunu görmezden geliyor.
Şanlıurfa'da bulunan, acemi birliğimi yaptığım tugaydır. Buraya düşerseniz 16 günlük bir acemi er eğitiminin ardından ya tugayda kalıyorsunuz, ya da tugaya bağlı hudut karakollarına dağıtılıyorsunuz. Tugayda kalırsanız şanslısınız, hudut karakollarından birine düşerseniz geçmiş olsun.