bugün

ekşi sözlükte başlatılmış olan bir yardım kampanyası.burada paylaşmamın amacı ise sosyal medyada daha çabuk şekilde yayarak yardımcı olmaktır. paylaşımı yapan ''sallamakahve'' mahlaslı yazardır. sizlerle paylaşıyorum.

--spoiler--

evet.. başlık doğru. 2 sene ömrü kalan bir kalp hastası için konu tamamen sizin insiyatifinize bırakılmıştır.

kalp hastası kızım elif sebebiyle tanıdığım eylem lapçin. hayatı oldukça zorlu ve yorucu geçen bir kişi. kendisine kalp nakli yapılamıyor. 2 sene ömrü kaldı ve onun için çok büyük anlamı olan bir şeyi istiyor. son iki senesini memleketinde huzur içinde geçirip bu dünyadan göçüp gitmek.

onu her koşulda mutlu oluşuyla, güler yüzüyle ve bize güç verişiyle tanıdım. kalbi anne olmasına biyolojik olarak müsaade etmesede bizim çocuklarımızın hepsinin manevi annesidir. çok çocuk için mücadele verdi ve hemen her tanıdığı kalp hastası çocuğun elinden tuttu.

nakil listesine girmeyi beklerken takayasu diye bir hastalığın daha varlığını öğrendi ve bu rahatsızlık sebebiyle nakil listesinden de çıkartıldı.
bir çok tedavi yöntemi üzerinde denenmiş ve maalesef bu konuda bir sonuca ulaşılamadı.

doktorunun son söylediği ‘’sen güçlü bir kadınsın eylem bu kalp seni 2 yıl götürür git bu zamanı güzel geçir’’ .
nasılsın diye sorduğumda ‘’yorgun’’ dedi ilk kez çünkü hep güçlüydü hep iyiyim derdi.
şimdi tek bir hayali var kimseye yük olmamak. en büyük hayaliyse bağkur borcunu ödeyip emekli olmak. "sonra trabzon’a gidip küçük bir ev tutup geçinir giderim, bir giderim yok ki çocuğum yok benim" diyor. tek istediği bundan sonra kalan ömrünü insanca, huzurla, kimseye yük olmadan geçirmek.

beklentisi:
1- bağkur prim borcu var. 19.000tl civarında. engelli raporu sayesinde bu oran 13-15.000tl civarına inebiliyor şeklinde bir durum var.
2- emekli maaşının tamamını yemesi mümkün değil, zira zaten yemek yiyemiyor mama ile besleniyor.
3- memeleketi trabzon ve orada ktü yakınlarında 200-300tl kirası olan bir yere yerleşip ölümü orada beklemek istiyor.

"sen ne yaptın" veya "siz ne yaptınız" diyebilirsiniz. imkanlarımız doğrultusunda elimizden geleni yaptık fakat şu an tıkandık. bu yüzden destek gerekiyor.

hiç bir hesap numarası paylaşmıyorum, zira eylem buna karşı. dilerseniz kendisini arayabilirsiniz: 05314838169
avcılar'da oturuyor, kendisi ile bire bir görüşebilirsiniz.

--spoiler--

http://www.dorukturk.tv/h...idara-sesleniyor/501.html
20 30 birşeyler atmak için illa ki banka hesabı gerekir. Diğer türlü 15 bin lira toplanamaz elden.
Allah şifalar versin umarim iyileşir o da onun gibilerde.
Umarim son iki yılını huzurlu bitirir ve umarim ki son iki yılın da bir caresi bulunur.
desteklerinizi bekleyen yardım kampanyasıdır.