bugün

plajlarda -özellikle kadınlar- rahatlıkla rastlaşabileceğiniz, gölge yaptığınızda size mal mal bakan insanlardır. anlamıyorum arkadaş, insan niçin denize gider? niçin? oturup eşşek gibi güneşlenmek için mi? hayır, önce bunu bilelim de. alıyorlar güneş kremini, giriyorlar sırf ıslanmak için denize, sonrası ise malum. hurra şezlonga, kıçı devirip sırtı güneşe vermeye. iğreniyorum sizden.
bu eylem nar gibi kızarma diye tabir edilen duruma sebebiyet verir. nedeni belli,tuzlu suyun sıcaklıkla birleşmesi ve ortaya çıkan enfes manzara. kızarmış,arkadaş kardeş vs. dalga geçmek için birebirdir.
3,5 saat yüzüp, 2 dakika mı güneşlenseydi diye düşündüren durum.
herkesin hayatına kimse karışamaz. ben 3 saat yüzerim şu kadın 5 saat güneşlenir. şu şekil yüzer şo şekil güneşlenir. yüzmek de güneşlenmek de gurban oldugum ya resulallah'tan gelir amma lakin ki öyle değildir. benim yorumlamam bu kadar.
plaja güneşlenmek için gidip, sıcaklayınca serinlemek için suya giren insan davranışıdır. keyifli bir aktivitedir.
maksat açıktır: bronz, ışıl ışıl altın bir tene sahip olmak. 2 dakikalık yüzme eylemi de yüzmek için değil, tamamen güneş altında kavrulmaktan dolayı serinleme arzusundandır.
Denizde serinlemek varken yapılan aptallıktır.
o kadar yüzdük ama göbek erimedi diye hayıflanmakla sonuçlanan eylem.
bronzlaşmak isteyen kimsenin yaptığı eylemdir.